“در طول یک بحران ، کار رهبر تغییر نمی کند ، اما تمرکز افزایش می یابد”استراتژی ها و رویکردهای رهبری در طی همه گیر COVID-19 بدون شک در سراسر جهان متفاوت بود. آمادگی علمی و فن آوری های نوظهور دهه ما نقش مهمی در محدود کردن انتقال داشته است. با این حال ، رهبری دولت نیز به دلیل توانایی خود برای اقدام سریع و قاطع در مواقع بحرانی ، تحت نظارت دقیق است. به عنوان مثال ، در ژانویه ، هنگامی که تعداد کشته شدگان در انگلیس از 100000 نفر گذشت ، کی یار استارمر ، یک سیاستمدار کارگری ، نخست وزیر را متهم کرد که برای اجرای یک سری اقدامات در طی همه گیر شدن ، بسیار کند عمل می کند.

برعکس ، در ابتدای همه گیری ، آلمان به دلیل نشان دادن عناصر موفقیت در چارچوب آماده سازی و پاسخگویی ، شناخته شد. آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان ، که کشور را با سبک تحلیلی و محتاطانه رهبری می کند ، در بالاترین رتبه بندی قرار گرفت یورونیوز نظرسنجی از رهبران در طول بحران. صربستان همچنین اخیراً مورد ستایش قرار گرفت که از کمپین واکسیناسیون خود جلوتر است ، نخست وزیر آنا برنابیچ واکسن Pfizer را در 24 دسامبر دریافت کرد ، خیلی بیشتر از سایر رهبران اروپا با بروز همه گیری ، ملت ها دیگر هرگز برای وضوح ، شفافیت و راهنمایی به رهبران خود مراجعه نکردند.

درسهایی از همه گیری های قبلی

دکتر بندر الکنوی ، مدیر ارشد اجرایی وزارت گارد ملی بهداشت (MNGHA) ​​و رئیس دانشگاه علوم پزشکی پادشاه سعود بن عبدالعزیز ، عربستان سعودی ، مروری را با عنوان رهبری در مواقع بحرانی. در این گزارش ، دکتر الکنوی توضیح می دهد: “هنگامی که سازمانها با بحران روبرو می شوند ، مدیران ارشد در کانون توجه قرار دارند و مسئولیت دارند سازمان را به بنیادی ایمن برسانند. این نیاز به تمرکز ذهنی برای ایجاد اعتماد و مقاومت در کارکنان دارد. مشتریان و ذینفعان خارجی “.

دکتر الکنوی با اشاره به همه گیری بزرگی که پادشاهی عربستان سعودی در آگوست 2015 با آن روبرو شد ، ناشی از ویروس کرونا ویروس سندرم تنفسی در خاورمیانه (MERS-CoV) ، دانش رهبری ناشی از شیوع را خلاصه کرد. وی در این گزارش ، ویژگیهای موفق شخصیتی ، نگرشها و سبکهای رهبران را به طور خلاصه بیان می کند. او نکات کلیدی برای مرحله 1 (تشدید بحران) را برجسته می کند مانند:

  • اقدام قاطع انجام دهید و خطرات را محاسبه کنید.
  • در مواجهه با جزئیات عظیم ، خلاقانه و ساده فکر کنید.
  • در صورت لزوم به دنبال تخصص خارجی باشید.
  • اقدامات داخلی و خارجی را برقرار کنید.
  • ارائه پیام روشن و ارائه مدیریت ارشد قابل مشاهده در زمان بحران.

حرکت به سمت همه گیری ای که در حال حاضر در آن هستیم و همان ویژگی های رهبری نیز قابل اجرا است. خورخه کورتل ، بنیانگذار و مدیرعامل Kanteron ، اسپانیا و رهبر HIMSS Future50 Innovation ، توضیح داد: “در هر صورت ، رهبران مراقبت های بهداشتی باید مجموعه ای از صفات و ویژگی های مشابه هر نوع رهبر دیگر را داشته باشند: پاسخگویی ، سازگاری ، ارتباطات ، شایستگی (نه تنها در رهبری بلکه در علم) ، اعتماد به نفس ، خلاقیت ، تمرکز ، صداقت ، انگیزه ، واقع گرایی ، انعطاف پذیری و دید.

کورتل افزود: از آنجا که مراقبت های بهداشتی فقط مربوط به افراد است ، با مراقبت باید توجه ویژه ای به همدلی و توانایی ساخت و الهام بخشی از یک تیم داشت.

ماری انیس اوکانر ، مشاور مشارکت بیمار و مدیر بیمار در HIMSS Future50 ، همچنین تأکید کرد که نباید از برقراری ارتباط صریح غافل شد ، و آن را “اصلی” و مشخصه رهبری موثر توصیف می کند.

انیس اوکانر ادامه داد: “در طی یک بحران ، کار رهبر تغییر نمی کند ، اما تمرکز افزایش می یابد. همه گیر ویروس کرونا ، نقش اصلی رهبری در مراقبت های بهداشتی را برجسته می کند.

“به عنوان یک رهبر ، این یک فرصت بی سابقه است برای به دست آوردن قدرت شخصی و هدایت و ایجاد انگیزه برای فعال کردن نقاط قوت پنهان خود. وقت آن است که تعمیق و عظمت را در خود و دیگران پیدا کنیم.”

راهنمای بهداشت جهانی در مقایسه

گزارش منتشر شده توسط اندیشکده مستقل ، صندوق پادشاه ، در مورد رهبری بهداشت نشان داد که چالش اساسی برای همه سازمان های NHS پرورش محصولاتی است که مراقبت های بهداشتی همیشه بهبود یافته ، با کیفیت بالا ، ایمن و دلسوزانه را ارائه می دهند. در این مقاله آمده است: “رهبری تأثیرگذارترین عامل در شکل گیری فرهنگ سازمانی است و بنابراین اطمینان از رفتار ، استراتژی ها و کیفیت های لازم رهبری ضروری است.”

کورتل با تأمل در نمونه هایی از رهبری موثر ، اعتراف می کند ، “من معتقدم که این بهترین لحظه ما نیست. ما پروتکل های خود را نادیده گرفته ایم. این ناراحت کننده است که ببینیم دولت های اروپا یا آمریکای شمالی تجربه و دانش این کشورهای” فقیرتر “را رد می کنند “چگونه بجای برخورداری از رویکرد عملی و شفاف نسبت به بحران اجتناب ناپذیر ، به جای یادگیری از آنها ، یا دولتهای آمریکای لاتین در پشت دروغ و پوپولیسم پنهان شده اند.”

سرزمین اصلی جنوب شرقی آسیا ، از جمله کامبوج ، لائوس ، میانمار ، مالزی ، تایلند و ویتنام ، میزان پایین عفونت را در طی همه گیر گزارش داده اند. مطابق با بار مالیوقتی از محلی ها س wereال شد که آیا رفتار دولت سنگاپور با بیماری همه گیر ویروس کرونا بر رای آنها در انتخابات عمومی ژوئیه تأثیر دارد ، آنها احساس کردند دولت نسبت به سایر کشورها با ویروس کار خوبی انجام داده است.

“آنچه مرا مورد توجه قرار داد بسیاری از سازمانها و م institutionsسسات بود ، از برخی دولتها در جنوب شرقی آسیا یا آفریقا گرفته تا تیمهایی از دانشمندان از زمینه های مختلف که درمورد یک هدف مشترک همکاری می کنند. منافع که نباید توسط نیروهای بازار یا جاه طلبی های سیاسی با مشکل روبرو شود ، “کورتل افزود.

حفظ حرکت پس از بحران

با برخورد با بحران های بهداشتی مشابه در گذشته ، به رهبران این فرصت داده می شود تا دانش خود را با هر تجربه حذف و پالایش کنند. حرکت اهرمی نیز برای اطمینان از اینکه همه گیرهای آینده با کارایی و انسجام بیشتری مهار می شوند بسیار مهم است.

کورتل توضیح می دهد: “تاریخ به ما نشان می دهد که همه گیری ها ، بحران های اقتصادی ، اقدامات پیشگیرانه که زندگی افراد را محدود می کند. همه چیز قبلاً بارها اتفاق افتاده است. شاید تنها تفاوت در این باشد که امروز سرعت به اشتراک گذاری اطلاعات مهم است.

“نقش رهبری هدایت است ، در هنگام بحران یا خیر. این می تواند در شرایط مختلفی باشد ، اما در پایان همه چیز در مورد هدایت است. و فکر کردن که هدایت مهم نیست مگر اینکه بحران مطمئن ترین راه برای اطمینان از وجود باشد بحران های بیشتر “

جامعه HIMSS Future50 به رسمیت شناختن رهبران برجسته مراقبت های بهداشتی دیجیتال در سراسر جهان ، هدف از شناسایی بهترین رهبران مراقبت های بهداشتی فناوری اطلاعات است که سهم قابل توجهی در این بخش داشته اند. این جامعه با HIMSS و شرکای خود برای رفع چالش های سلامت سیستمیک فعلی و آینده از طریق رفع شکاف ها و نیازها در سطح محلی و منطقه ای همکاری می کند.

هر ساله گروه جدیدی از 50 رهبر برجسته بین المللی به جامعه جهانی HIMSS می پیوندند. این گروه ها یک دوره یک ساله دارند و هر ساله به عنوان مربی اعضای جدید درگیر می شوند و به جامعه خدمت می کنند. فراخوان نامزدی برای کلاس HIMSS Future50 از سال 2021 اکنون باز است.


منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes