[ad_1]

انجمن پزشکی آمریكا این هفته بیانیه ای را توسط مدیر عامل دكتر جیمز ال مادارا منتشر كرد و در آن تاریخ نژاد پرستی این سازمان ، به ویژه علیه پزشكان سیاه پوست را تأیید كرد.

مادارا ، همچنین گفت که این سازمان نیم تنه را برداشته و بنیانگذار تحسین شده خود ، دکتر نیتن دیویس ، از نظر عمومی در مقر خود در شیکاگو.

چرا مهم است

اظهارات مادارا به دنبال سخنان دکتر پاتریس هریس ، رئیس سابق AMA در هفته گذشته در مورد تلاش های مجدد این سازمان برای مقابله با ریشه اصلی نابرابری های بهداشتی و پیگیری یک سیستم مراقبت بهداشتی عادلانه انجام شد.

هریس ، اولین رئیس جمهور سیاه پوستان AMA ، به ناسازگاری های ناشی از بحران COVID-19 اشاره کرد ، که به طور نامتناسبی به سیاه پوستان ، اسپانیایی تبارها و بومیان ایالات متحده آسیب می رساند.

وی گفت: “این یک مشکل ژنتیکی نیست … درمورد اینکه چرا سیاه پوستان و قهوه ای ها ، مردم محلی ، بیشتر می میرند ، بیشتر در بیمارستان بستری می شوند”. “این نژادپرستی است ، نه رقابت”.

هریس ، مانند مادارا ، تاریخ برجسته AMA را یادداشت کرد. وی به تعهد مجدد این گروه برای “ادغام سرمایه بهداشت در AMA” اشاره می کند.

در سال 2019 ، به دنبال اتخاذ سیاست و یک چارچوب استراتژیک برای رسیدگی به عدالت بهداشتی در سراسر کشور ، یک سال قبل ، AMA مرکز خود را برای برابری سلامت تأسیس کرد و دکتر Aletha Maybank را به عنوان اولین مدیر ارشد بهداشت استخدام کرد.

و با این حال ، “در حالی که ما با سابقه 174 ساله AMA دست و پنجه نرم می کنیم ، باید تشخیص دهیم که تصمیمات رهبران AMA به یک سیستم بهداشتی مبتلا به نابرابری ها و بی عدالتی ها کمک کرده است که به بیماران آسیب رسانده و به طور سیستماتیک بسیاری از رده های پزشکی ما را حذف کرده است” گفت مادارا.

او به طور خاص از دیویس نام برد ، كه رئیس سازمان و مدیر مسئول آن بود مجله انجمن پزشکی آمریکا – و این به صراحت پزشکان و زنان سیاه پوست را از حضور در مجلس نمایندگان AMA مستثنی کرد.

علاوه بر این ، دیویس در سال 1870 از پذیرش انجمن پزشکی ملی در واشنگتن دی سی ، یک گروه تلفیقی از پزشکان از دانشگاه هوارد و بیمارستان فریدمن جلوگیری کرد.

“این واقعیت تاریخی نقش دکتر دیویس را در جلوگیری از ادغام و ترویج و اجرای نژادپرستی در AMA تعیین می کند. نقش دکتر دیویس بسیار فعال بود ، منفعل نبود و انتخاب جهت نژادپرستانه وی با انرژی و نیرو دنبال می شد.” ، مادارا می نویسد.

“اقدامات فوق به حفظ ساختار قدرت سفیدپوستان تحت سلطه مردان کمک کرده است. متأسفانه ، این سیاست برای تقریباً یک قرن AMA باقی خواهد ماند تا اینکه تبعیض بر اساس نژاد و جنسیت به طور رسمی توسط قانون حقوق مدنی 1964 ممنوع شود. د.” او ادامه داد.

گرایش بزرگتر

نژادپرستی سیستمیک در پزشکی همچنان پیامدهای ماندگاری برای بیماران رنگی به همراه دارد. اما همانطور که مینیون کلیبرن ، کمیسر سابق FCC در اوایل این هفته به آن اشاره کرد ، مقابله با این نابرابری ها بیش از جدیدترین دستگاه ها یا برنامه ها به طول خواهد انجامید.

“ما در حال حاضر واقعاً باید از خود بپرسیم – در مرحله توسعه ، در مرحله طراحی ، در مرحله بازاریابی ، در مرحله بتا – ما باید از خود بپرسیم که آیا واقعاً همه کارهایی را که لازم بوده ایم انجام داده ایم و می توانیم انجام دهیم تا اطمینان حاصل شود که این [technology] تغییر بازی برای ارائه و تغییر نتایج؟ “كلیبرن گفت.

“یا آیا ارتباط دادن نتایج منفی که ما تجربه کرده ایم دشوار است؟”

فقط به عنوان یک نمونه ، کارشناسان به برداشت ناهموار از سلامت از راه دور در میان جمعیت ایالات متحده اشاره می کنند. تحقیقات به دور از “دردی” است که نشان می دهد مراقبت های مجازی همچنان بازتاب دیجیتالی را منعکس کرده و به طور بالقوه بدتر می کند.

در حال ضبط

مادارا نوشت: “اول ، صدمه نزنید ، یک روح راهنما در اخلاق پزشکی است ، و به ما یادآوری می کند که هنر مراقبت و مراقبت از دیگران اساساً در مورد کاهش و از بین بردن آسیب هایی است که بیماران و جوامع ما تجربه می کنند.” “AMA در ادامه بررسی تاریخ طولانی ما ، بار دیگر بر تعهد پزشکی به این روحیه و ایجاد اتحادیه عادلانه و کامل تر برای همه تأکید می کند.”

کت جرشیچ سردبیر ارشد مراقبت های بهداشتی فناوری اطلاعات است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر