[ad_1]

بر اساس گزارشی که در سال 2007 منتشر شده است ، فناوری های داده محور می توانند نابرابری های بهداشتی موجود را تشدید کنند لانست.

این مقاله بحث می کند که چگونه نابرابری های ساختاری ، تعصب و نژادپرستی را می توان به راحتی در مجموعه داده ها و برنامه های کاربردی علوم داده کدگذاری کرد.

او استدلال می کند که عواملی مانند طراحی ، پیاده سازی ، تجزیه و تحلیل و کاربرد علم داده ممکن است تحت تأثیر نژادپرستی قرار گیرند. به عنوان مثال ، روش تدوین و انتخاب مشکلات تحلیلی از طریق در دسترس بودن بودجه ، علایق و منشأ کسانی است که تجزیه و تحلیل را برنامه ریزی و انجام می دهند.

در این مقاله آمده است: نمایندگی ناکافی از دانشمندان سیاه پوست و شواهدی مبنی بر اینکه احتمالاً بودجه کمتری برای آنها دریافت می کند ، می تواند باعث شود که علم داده های سلامت “لنزهای سفید و غربی” داشته باشند. همچنین مشارکت اقلیت های قومی در تحقیقات کمتر است.

برای مقابله با نژادپرستی ساختاری و اثرات آن ، نویسندگان از جامعه داده های علوم بهداشتی می خواهند که خود و دانشمندان آینده داده را آموزش دهند.

چرا مهم است

داده ها و فن آوری هایی که آنها رانندگی می کنند ، در طی بیماری همه گیر COVID-19 به طور فزاینده ای در مراقبت های بهداشتی نقش تأثیرگذاری دارند.

لانست این مقاله می گوید نژادپرستی ساختاری به این معنی است که دانش داده از پس زمینه ای که در نیروی کار و در مجموعه داده ها کم است ، به نفع مردم نیست. وقتی تعصب نژادی در الگوریتم هایی گنجانده شود که تعیین می کند چه کسی به مراقبت نیاز دارد ، می تواند گروه های قومی سیاه پوست ، آسیایی و اقلیت (BAME) را در معرض آسیب قرار دهد.

متن بزرگتر

در فضای سلامت دیجیتال نگرانی هایی در مورد داده های “نژاد کور” وجود دارد.

NHS اخیراً اعلام کرد که به دنبال اتهامات احتمالی تعصب ، داده های قومی را در مورد افرادی که واکسن COVID-19 را دریافت می کنند منتشر خواهد کرد.

در ژوئن گذشته تأكید شده بود كه ارزیابی تأثیر حفاظت از داده های Palantir (DPIA) بر روی انبار داده های NHS COVID-19 بر اساس قومیت تقسیم نمی شود ، اگرچه افراد BAME بطور نامتناسبی تحت تأثیر ویروس قرار گرفتند.

مطالعه قبلی در مورد لانست استدلال می کند که چیزی به نام نژاد در الگوریتم های مراقبت های بهداشتی وجود ندارد ، که بیشتر مسئله تبعیض سیستمیک را در محصولات و برنامه های مراقبت های بهداشتی مطرح می کند.

در حال ضبط

ماکسین مکینتاش ، نویسنده مشترک کتاب لانست مقاله و مدیر عامل شرکت One Health Tech وی گفت: سازمان مردمی برای برابری و تنوع اخبار فناوری اطلاعات در مراقبت های بهداشتی: “این مقاله روشهای کلان ، کلان و خرد را نشان می دهد که در آن تعصب و تبعیض بر اساس قومیت در دنیای داده های سلامت نفوذ می کند. این واقعاً تأکید می کند رویکردهای چند وجهی که افراد ، سازمان ها و کل جوامع باید برای ایجاد سلامت دیجیتال برای همه در پیش بگیرند. این امر مربوط به قومیت ، و همچنین جنسیت ، جنسیت یا هر ویژگی محافظت شده دیگری است که مورد تبعیض قرار می گیرد زیرا همه آنها تلاقی می کنند. ”

[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر