[ad_1]

از اول مارس ، محققان می توانند درخواست دسترسی به دو مجموعه داده برای واکسن های COVID-19 را از طریق دروازه نوآوری HDR ، ایجاد شده توسط موسسه ملی علوم داده سلامت ، HDR انگلستان داشته باشند.

مجموعه داده های موجود مجموعه داده های واکسیناسیون COVID-19 در انگلیس و مجموعه داده های واکسیناسیون COVID-19 ولزی است.

مجموعه داده های واکسیناسیون COVID در انگلیس اکنون از طریق دفتر تحقیقات ایمن دفتر آمار ملی (ONS) در دسترس است. این اطلاعات حاوی داده های ناشناخته در سطح سابقه افراد واکسینه شده علیه COVID-19 و همچنین نوع واکسن و تاریخ واکسیناسیون است.

مجموعه داده های واکسیناسیون COVID با پوشش داده های مشابه برای ولز ، اجازه می دهد تا داده های واکسن با سایر مجموعه های کلیدی داده های بهداشتی و اداری موجود از طریق بانک اطلاعاتی SAIL مرتبط با واکسن باشد.

چرا مهم است

این مجموعه داده ها روزانه به روز می شوند و به محققان امکان دسترسی به آخرین اطلاعات موجود را می دهند. تأییدیه های دسترسی به مجموعه داده ها براساس چارچوب “پنج گاوصندوق” برای اطمینان از استفاده مسئولانه از داده های بهداشتی است.

محققان قادر خواهند بود س questionsالات مربوط به اثربخشی واکسنها بر روی جمعیتهای مختلف ، تأثیر آنها بر انتقال بیماری و تأثیر واکسن بر روند شیوع بیماری را بهبود بخشند.

آلیسون پریچارد ، معاون آماری ملی و مدیر کل فرصت های داده در ONS ، گفت: “خبر خوب این است که ما توانسته ایم به محققان در دستیابی به این داده های مهم کمک کنیم. خدمات تحقیقاتی ایمن ما برای اطمینان از دستیابی محققان معتبر از دولت ، دانشگاه ، بخش خصوصی و داوطلبانه به داده های همه دولت ها برای تقویت درک ما و گشودن مواضع جدید در مورد موضوعات مهم ، کار می کند.

“این بخشی از کار گسترده ما با Health Data Research UK برای ساده سازی دسترسی و تجزیه و تحلیل داده ها است و ما همچنان به بررسی چگونگی پیشرفت های بیشتر در آینده ادامه می دهیم.”

متن بزرگتر

اطلاعات اخیر از بهداشت عمومی انگلیس نشان داده است که هر دو واکسن Pfizer-BioNTech و Oxford-AstraZeneca باعث کاهش شدید COVID-19 در افراد مسن می شود.

یک بررسی جدید توسط وزارت بهداشت و رفاه اجتماعی (DHSC) ماه گذشته برای رسیدگی به استفاده کارآمدتر و ایمن تر از داده های بهداشتی برای تحقیق و تجزیه و تحلیل در بخش بهداشت آغاز شده است.

به منظور گسترش داده های جمع آوری شده در مورد واکسن ها ، در ابتدای سال NHS انگلیس اعلام کرد که شروع به ثبت اطلاعات مربوط به قومیت واکسن علیه COVID-19 می کند. این اقدام پس از آن صورت گرفت که NHS به دلیل کمبود اطلاعات جامع در مورد واکسن COVID-19 مورد انتقاد قرار گرفت.

در حال ضبط

پروفسور سر منیر پیرمحمد ، رئیس گروه تحقیقاتی زیرساخت داده های واکسن COVID-19 ، گفت: “انگلیس منابع داده خارق العاده ای دارد. اما این پیوندها هستند که برای کمک به محققان در تجزیه و تحلیل به موقع داده ها مهم هستند. بنابراین ، این اولین قدم عالی و مهم در مسیر مهم برای افزایش درک ما از تأثیر برنامه واکسیناسیون COVID-19 است. “

اندرو موریس ، مدیر HDR انگلیس ، گفت: “سطح کار و همکاری برای اطمینان از اینکه محققان بهداشت انگلیس قادر به دستیابی ایمن و م andثر به این داده های اصلی هستند ، نباید دست کم گرفته شود. این دلیل واقعی رویکرد تیم علمی است که توسط همه سازمانهای همکار ما اتخاذ شده است. همچنین به عنوان یک مثال درخشان از آنچه می توان به دست آورد برای کشف و دسترسی نه تنها داده های مورد نیاز برای مقابله با این همه گیری ، بلکه همچنین انواع مختلف آرایه های بهداشتی انگلیس برای بهبود مراقبت های بهداشتی برای همه ، نقش دارد. “

[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر