حق دسترسی دیگر HIPAA به حل و فصل OCR بر لزوم پاسخ به موقع تأکید می کندحق دسترسی دیگر HIPAA به حل و فصل OCR بر لزوم پاسخ به موقع تأکید می کند

سیزدهمین قرارداد مشابه دفتر حقوق مدنی طی یک سال گذشته به اضافه تغییرات پیشنهادی جدید در سیاست حفظ حریم خصوصی HIPAA ، که اولویت دسترسی بیماران است.

دفتر حقوق مدنی HHS روز سه شنبه آخرین سری تسویه حساب های نقدی را برای حق دسترسی به HIPAA اعلام کرد.

چرا مهم است
OCR در ماه های اخیر دسترسی بیماران را به اولویت اصلی خود تبدیل کرده است. در مورد اخیر ، دکتر پیتر وروبل و روش Elite Primary Care که در جورجیا مستقر است ، توافق کردند که اقدامات اصلاحی و پرداخت 36000 دلار برای رفع نقض احتمالی سیاست حفظ حریم خصوصی HIPAA انجام دهند.

در آوریل 2019 ، OCR ادعایی دریافت کرد که Elite به درخواست بیمار برای دسترسی به پرونده پزشکی خود پاسخ نداده است. یک ماه بعد ، آژانس کمک های فنی عملی در مورد شرایط دسترسی را ارائه داد و شکایت را بست.

اما در ماه اکتبر ، OCR شکایت دیگری دریافت کرد مبنی بر اینکه بیمار هنوز به پرونده پزشکی خود دسترسی پیدا نکرده است.

یک تحقیق نشان داد که عدم توانایی Elite در ارائه سوابق پزشکی درخواستی ، نقض بالقوه استاندارد دسترسی HIPAA است. علاوه بر پول تسویه حساب ، Elite یک برنامه اقدام اصلاحی معرفی می کند و به مدت دو سال توسط OCR کنترل می شود.

بیمار سرانجام یک نسخه از پرونده پزشکی خود را در ماه مه سال 2020 دریافت کرد – بیش از یک سال از اولین درخواست.

حتما بخوانید:
آموزش وردپرس از پایه تا پیشرفته + تا کسب درآمد عالی - برتر آموز

گرایش بزرگتر
پس از ارزیابی اولین حل و فصل قانون دسترسی خود در اواخر سال 2019 ، OCR بیش از دوازده شهرک فردی – از 3500 دلار تا 70 هزار دلار – را از تامین کنندگان سراسر کشور جمع آوری کرد.

اما برخی از بیماران هنوز مجبورند برای دستیابی به سوابق پزشکی متعلق به آنها دست به طرح دعوی بزنند.

آژانس می گوید این حق “دسترسی سریع به داده های بیماران بدون اغراق” را “شدیداً اجرا خواهد کرد.

راجر سرورینو ، مدیر OCR ، گفت: “تلاش برای توانمندسازی بیماران و پاسخگویی ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی به دلیل جدی نگرفتن تعهدات HIPAA خود است.”

این اعمال جدید در حالی صورت می گیرد که OCR قانون جدید پیشنهادی را ارائه می دهد که برخی از جنبه های سیاست حفظ حریم خصوصی HIPAA را تغییر می دهد – با تمرکز منسجم بر دسترسی بیمار.

در میان این تغییرات ، آژانس پیشنهاد می کند که زمان مورد نیاز برای پاسخگویی نهادهای تحت پوشش را حداکثر تا 15 روز تقویمی (از 30 روز فعلی) کاهش دهد. شفاف سازی فرم و قالب مورد نیاز برای پاسخگویی به درخواست های اطلاعات حفاظت شده بهداشتی ؛ الزام اشخاص مربوطه در هنگام ارائه خلاصه ای از PHI به جای کپی ، به بیماران حق بیمار برای دریافت یا ارسال نسخه PHI را به شخص ثالث اطلاع دهند. و کاهش بار تأیید هویت افرادی که از حقوق دسترسی خود استفاده می کنند.

من اخیراً با متیو فیشر ، شریک میریک اوکانل و متخصص بهداشت ، در مورد تغییرات پیشنهادی HIPAA و دیگران صحبت کردم و او در مورد تأکید اخیر بر حق دسترسی عمیقاً صحبت کرد. می توانید این قسمت از HIMSScast را اینجا بشنوید:

حتما بخوانید:
COVID-19: "اطلاعات ما دقیق تر و در زمان واقعی تر می شوند"

در حال ضبط
Severino در بیانیه ای گفت: “OCR ابتكار حق دسترسی را برای رسیدگی به بسیاری از مواردی كه به بیماران دسترسی به موقع به سوابق پزشکی خود داده نشده است ، تنظیم كرده است.” “ارائه دهندگان خدمات بهداشتی ، كوچك و بزرگ ، باید اطمینان حاصل كنند كه افراد به موقع به سوابق بهداشتی خود و با هزینه منطقی مبتنی بر هزینه دسترسی دارند.”

توییتر: MikeMiliardHITN
برای نویسنده ایمیل ارسال کنید: mike.miliard@himssmedia.com

Health IT News نشریه HIMSS است.
منبع: gharb-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید