معمولا بزرگسالان برای خوشبو شدن از عطر استفاده می کنند و برای انتخاب عطر مناسب به ماندگاری، پخش بو و رایحه عطر اهمیت می‌دهند. اما این موضوع در مورد کودکان کاملا فرق دارد و نمی توان هر عطری را برای آن ها خریداری کرد. 

عطر و ادکلن صرف نظر از سن کاربر، می تواند بویی طبیعی، خاص و ویژه برای بدن به همراه داشته باشد. این ترکیب قدرتمند و شگفت انگیز، اعتماد به نفس افراد را بالا برده و ظاهر شخص استفاده کننده را جذاب تر می کند. از این رو کودکان هم تحت تاثیر بزرگترهایشان و با الگو گیری از آنها جذب استفاده از آن می شوند.

اما باید دید می شود از عطری که بزرگترها استفاده می کنند برای کودکان هم استفاده کرد؟

مسلما خیر، انتخاب عطر کودکان باید به درستی و با دقت بیشتری انجام گیرد. چرا که کودکان و خردسالان به دلیل  حساسیت و آسیب پذیری بالاتری که دارند، باید عطرهایی را اِستشمام کنند که مناسب روحیه و بدن لطیف آنها باشد.

در زیر ویژگی های هر دو گروه، کودک و بزرگسال را در مورد عطر و ادکلن بررسی می کنیم:

ویژگی های ادکلن بزرگسالان

دنیای عطر دنیای پیچیده ای است و انتخاب یک گزینه از میان دیگر گزینه‌ها مسلماً به روحیات، شخصیت و خلق و خوی اشخاص مختلف بسته است.

عطر خوب دارای رایحه مشخص و مطلوبی است وبایستی دارای یک برند معتبر باشد‌.

از دیگر خصوصیات یک عطر مطلوب اینکه حتما بایستی اصل بوده و دارای بو، ماندگاری و توزیع بوی مناسبی باشد. یک عطر خوب شیشه باکیفیتی دارد و هیچ گونه حساسیتی برای شخص ایجاد نمیکند.

 

ادکلن بزرگسالان معمولا غلظت بالاتری نسبت به ادکلن کودکان دارد و در تهیه آن حساسیت کمتری به خرج داده می شود. همچنین الکل و مواد شیمیایی آن بیشتر است، اما چنانچه در میان بزرگسالان هم افرادی مبتلا به آلرژی هستند می توانند از انواع ادکلن های کودکان استفاده کنند.

 

ویژگی های ادکلن کودکان

– برای انتخاب عطر و ادکلن کودک باید به ترکیبات آن توجه کنید؛ چون عطرها معمولا علاوه بر ترکیباتی گیاهی، ترکیبات شیمیایی نیز دارند. ادکلن کودک باید خالی از ترکیباتی شیمیایی، پارابن و مشک مصنوعی باشد.

مواد شیمیایی موجود در عطر می تواند باعث مشکلات پوستی شود. همچنین در میان مبتلایان به آسم، عطر می تواند عاملی برای حملات آسم باشد.

 اگرچه که در طراحی عطرهای مخصوص کودکان سعی شده از درصد الکل کمتری استفاده شود و یا حتی بعضی از آن ها فاقد الکل هستند اما همچنان مواد مضر در آن وجود دارد.

 همچنین عطر کودک باید از برندهای معتبر و شناخته شده تهیه شود که نام عطر روی آن ها ذکر شده باشد و نشان استاندارد نیز داشته باشند.

 

خرید ادکلن کودک اصل

برای تشخیص اصل بودن عطر و ادکلن باید عوامل زیادی از جمله بسته بندی عطر، نوشته‌های روی جعبه که حتما باید به چند زبان باشد، شیشه عطر و… را مورد بررسی قرار داد. همچنین توجه به بارکد محصول جهت اطمینان از اورجینال بودن آن ضروری است. فروشگاه معتبر لیمادو شما را در تهیه و خرید محصول اصل و مطمئن یاری می دهد.

قیمت ادکلن کودک

قیمت عطر و ادکلن کودک با توجه به نوع مواد به کار رفته شده در آن، بسته بندی، ماندگاری، حجم محصول و از همه مهمتر نوع برند آن تعیین می شود.

کودکان به دلیل سیستم دفاعی ضعیف و حساسی که دارند باید از ادکلن هایی استفاده کنند که از حداقل مواد شیمیایی تشکیل شده باشد. ادکلن های کودک از مواد با کیفیت و خوشبو با بویی ملایم تولید می شوند که برای کودکان مناسب است و هیچ گونه حساسیتی برای کودک ایجاد نمی کند.

با دقت به کیفیت و مواد استفاده شده در ادکلن های کودک، اکثر مشتریان و مصرف کنندگان رضایت و استقبال بسیاری از از این ادکلن ها داشته اند.

 

نتیجه گیری

ادکلن بزرگسال با کودک کاملا متفاوت است، ادکلن بزرگسال دارای رایحه ای تند و با مقداری الکل است که همین ویژگی ها آن را از ادکلن کودک مجزا می کند.

برگرفته از فروشگاه اینترنتی لیمادو (https://limado.ir)

ایندکسر