[ad_1]

آ مسائل مربوط به سلامت مطالعه نشان داد که استفاده از پزشکی از راه دور در طی بیماری همه گیر COVID-19 در جوامعی با سطح فقر بالاتر کمتر است – این نشان می دهد که صنعت برای دسترسی گسترده به مراقبت های مجازی نیاز به رفع شکاف دیجیتال دارد.

این مطالعه که توسط محققان هاروارد و RAND Corporation انجام شده است ، تغییرات کل ویزیت سرپایی و استفاده از پزشکی از راه دور را در بین 16.7 میلیون بیمه تجاری و ثبت شده در Medicare Advantage از ژانویه تا ژوئن سال 2020 بررسی کرده است.

تیم تحقیق نوشت: “اگرچه افزایش استفاده از پزشکی از راه دور در طی همه گیری به طور گسترده ای شناخته شده است ، اما مشخص نیست که چگونه استفاده از پزشکی از راه دور و مراقبت های شخصی در جمعیت شناسی مختلف بیماران ، تخصص های بالینی و شرایط پزشکی متفاوت است.”

در طول دوره مطالعه COVID-19 ، محققان دریافتند که 30.1٪ از کل ویزیت ها از طریق پزشکی از راه دور فراهم شده است – این تعداد بیست و سه برابر بزرگ در تعداد بازدیدهای هفتگی پزشکی از راه دور در مقایسه با دوره قبل از COVID-19 است.

با این حال ، کل حجم ویزیت ها 35٪ کاهش یافته است ، که نگرانی در مورد تأثیر مراقبت های موکول در آینده را ایجاد می کند.

چرا مهم است

Telehealth به عنوان یک دارو برای دسترسی نابرابر به مراقبت شناخته شده است ، اما داده ها بارها خلاف این را نشان می دهند.

محققان دریافتند که درصد کل ویزیت های ارائه شده از طریق پزشکی از راه دور در بین افراد بالای 65 سال کمترین است. مناطق روستایی نیز نسبت به مناطق شهری میزان کمتری استفاده از پزشکی از راه دور را مشاهده می کنند.

با توجه به تخصص های بالینی ، این مطالعه نشان داد که قبل از 17 مارس 2020 ، کمتر از 2٪ از پزشکان در هر تخصص ، به جز پزشکان بهداشت روان ، از طریق پزشکی از راه دور خدمات سرپایی را ارائه می دهند.

در دوره COVID-19 ، روانپزشکان ، متخصصان گوارش ، غدد درون ریز و مددکاران اجتماعی بیش از نیمی از ویزیت های خود را به صورت مجازی و روانشناسان و متخصصان مغز و اعصاب فراهم نکردند.

در مقابل ، تخصص هایی مانند چشم پزشکی با شروع همه گیری بیشتر حجم بالینی خود را از دست دادند.

محققان نوشتند: “اگرچه تنوع در میزان تغییرات در جمعیت های مختلف بیمار و رشته های بالینی وجود داشته است ، اما هر بخش از سیستم مراقبت های بهداشتی کاهش مراقبت های کلی را تجربه کرده است ، از جمله بیماری های مزمن مهم مانند دیابت و فشار خون بالا.” .

محققان همچنین به استفاده کمتر از پزشکی از راه دور در مناطق فقیرنشین اشاره کردند ، در حالی که توجه داشتند که جمعیت مورد مطالعه به طور نامتناسبی شامل بزرگسالان شاغل و اعضای خانواده آنها با بیمه تجاری بود. در یک جداگانه مسائل مربوط به سلامت وبلاگ ، کارشناسان سیاست های بهداشتی خاطرنشان می کنند که کاربران Medicaid “کمتر سازگار” به پزشکی از راه دور دسترسی داشته اند.

گرایش بزرگتر

در حالی که سالاتی در مورد آینده سلامتی از راه دور در میان یک بیماری همه گیر وجود دارد ، محققان و مدافعان در حال بررسی این موضوع هستند که چه افرادی از دسترسی گسترده بهره مند شده اند – و کدام یک رها شده اند.

یک مطالعه گسترده که در ماه دسامبر منتشر شد نشان داد که افراد مسن ، زنان ، مردم در آمریکای سیاه و لاتین و خانواده های کم درآمد کمتر از ویدئو برای مراقبت از راه دور پزشکی استفاده می کنند و بیماران مسن ، آسیایی و افرادی که صحبت نمی کنند سطوح پایین انگلیسی بازدیدهای انجام شده از راه دور بهداشت

محققان در این مطالعه نوشتند: “ما باید با این برنامه تعامل داشته باشیم تا اطمینان حاصل کنیم که همه بیماران برای مشارکت م inثر در مراقبت های پزشکی از راه دور مجهز هستند.”

در حال ضبط

وی گفت: “تجزیه و تحلیل های ما ، تولید شده در سطح سیستم بهداشتی ، می تواند سیاست جبران ماهانه مراقبت های تاخیری را آگاه سازد.” مسائل مربوط به سلامت محققان

“سیستم های بهداشتی می توانند منابعی را به تلاش بیماران اختصاص دهند ، مانند تماس تلفنی یا یادآوری ، اولویتی را به بیمارانی می دهند كه شرایط آنها بیشترین كاهش حضور را گزارش می دهد. علاوه بر این ، ظرفیت بالینی اضافی را می توان به تخصصها اختصاص داد. ، “آنها نوشتند.

“سرانجام ، سیستم های بهداشتی می توانند جمعیت هایی را که دارای بیماری های مزمن هستند و احتمالاً مراقبت های تأخیری برای مدیریت هدفمند جمعیت دارند ، در اولویت قرار دهند.”

کت جرشیچ سردبیر ارشد مراقبت های بهداشتی فناوری اطلاعات است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر