[ad_1]

پس از اینکه ناظر وی ادعا کرد وی را به جعل فرمهایی برای کمک به وی در سرقت دوز واکسن COVID-19 ، یک پزشک پیرامونی در فلوریدا دستگیر کرده است.

در نیویورک ، گزارش شده است که یک شبکه بهداشت جامعه واکسن COVID-19 را با تقلب دریافت کرده و آن را به عموم مردم هدایت کرده است.

و در پنسیلوانیا ، مدیرعامل گروهی که توسط شهر فیلادلفیا برای کمک به تزریق واکسن مورد استفاده قرار گرفت ، پس از آنکه گروه به سالخوردگان منقضی شد ، به سرقت دوز متهم شد.

HIMSS20 دیجیتال

در صورت تقاضا ، کسب اعتبار ، یافتن محصولات و راه حل ها را بیاموزید. شروع کنید >>

تام نایت ، بنیانگذار و مدیر عامل Invistics ، می گوید مطمئن است که این موارد تنها موارد نیست: بسیاری از موارد انحراف دارو – سرقت مواد مخدر – هرگز کشف نمی شود.

نایت در مصاحبه ای با گفت: “تجربه ما هرچه نزدیکتر به بیمار باشد ، خطر انحراف بیشتر خواهد بود.” اخبار فناوری اطلاعات در مراقبت های بهداشتی.

Invistics ، یک شرکت مدیریت زنجیره تامین مستقر در جورجیا ، در زمینه کنترل داروهای قابل سرقت تخصص در نظارت بر کاهش خطر دارد. در گذشته ، اینها اغلب داروهایی مانند مواد افیونی بودند که می توانستند از فروشندگان برای فروش یا استفاده سرقت شوند. این ممکن است اکنون به معنی سایر روشهای درمانی با ارزش بالا مانند واکسن COVID-19 باشد.

لجستیک زنجیره تامین در حین راه اندازی اولیه واکسن های COVID-19 یک مشکل مداوم بود ، از آنجا که مسیر خود را از توزیع کننده به بیمار می رساند ، اهمیت “زنجیره سرد” در حفظ یکپارچگی داروها بسیار زیاد است. اما این تدارکات مشکل بالقوه دیگری را ایجاد می کند: انحراف.

نایت گفت: “شما می توانید در کارخانه تولیدی نگهبان مسلح داشته باشید تا از سرقت جلوگیری کنید.” وی گفت: “هرچه دارو از طریق” زنجیره حضانت “حرکت می کند ،” هرچه به بیمار نزدیکتر شوید ، کمتر مشاهده می شود و سرقت واکسن یا دارو آسان تر می شود. “

رویکرد غیرمتمرکز و غالباً موقت در مدیریت واکسن COVID-19 در بسیاری از مناطق ایالات متحده کمکی نکرده است.

نایت گفت: “کنترل های پراکنده قطعاً یک چالش است و منجر به انحراف بیشتر می شود.” وی برای مثال خاطرنشان كرد كه در بسیاری از مناطق داروسازان متهم به تحویل دارو با وسایل نقلیه شخصی خود به خانه های سالمندان هستند.

البته بیشتر داروسازان وظیفه خود را در این زمینه انجام می دهند – اما عدم نظارت عمومی به این معنی است که “داروساز می تواند برای استفاده خود ویال تهیه کند”. به همین ترتیب ، نایت خاطرنشان کرد که برخی از سازمان ها با سرمایه گذاری در امنیت و زیرساخت ها “کار بزرگی” انجام می دهند. اما هر مرکز منابع کافی برای این کار را ندارد ، به ویژه در مواجهه با “تلاش برای به دست آوردن این اسلحه”.

Invistics از یادگیری و تجزیه و تحلیل ماشینی برای گزارش علائم مشکوک رفتار عجیب دارویی استفاده می کند. اما ، همانطور که کارشناسان دیگر می گویند ، خطر سرقت واکسن ممکن است از امنیت جسمی فراتر رود: همچنین یک عنصر سایبری بالقوه وجود دارد.

ترور داونی ، معاون رئیس بازاریابی محصولات در Exabeam ، گفت: “اگر فرمول های حساس یا تحقیق در مورد چگونگی ساخت واکسن به سرقت برود ، سایر کشورهای ملی رقیب یا حتی آزمایشگاه های متقلب می توانند واکسن های غیرقانونی تولید کرده و در بازار سیاه بفروشند.” فناوری تجزیه و تحلیل امنیت را توسعه می دهد.

داونی افزود: “علاوه بر این ، در صورت یافتن و بازیابی طرح های توزیع ، مجرمان اینترنتی می توانند با ردیابی و سرقت محموله های فروش ، در دنیای فیزیکی مجرم شوند.”

داونی به سودمندی تجزیه و تحلیل در سیستم های هشدار دهنده برای نشانه های مشکلات اشاره کرد.

“ابزارهای تجزیه و تحلیل رفتاری … می توانند برای یادگیری رفتار منظم کاربر در شبکه و شناسایی هرگونه فعالیت غیرعادی مانند دسترسی غیر عادی به تحقیقات حساس ، اطلاعات تولید یا حتی برنامه های انتشار استفاده شوند. همچنین با تجزیه و تحلیل حفاظت می توان این اطلاعات را تشخیص داد صادر می شود به مکانهای مشکوک یا آدرس های IP و بلافاصله تیم های امنیتی هشدار می دهند “.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده همچنین از هشدارهای پیچیده ای برای هشدار دستگاه های پزشکی متقلب و غیر مجاز در طی بیماری همه گیر COVID-19 استفاده می کند ، زیرا عملیات هک هک در سال گذشته هزاران وب سایت ، پست رسانه های اجتماعی و لیست های آنلاین بازار را بررسی کرده است.

به هر حال ، متخصصان می گویند ، انحراف واکسن – مانند هر نوع سرقت دارو – مسئله ایمنی بیمار است.

دانی گفت: “سلامت جمعیت جهانی و اقتصاد جهانی به این بستگی دارد که چقدر بتوانیم از زنجیره تأمین و توزیع واکسن محافظت کنیم تا افراد کافی در برابر COVID-19 تلقیح شوند.”

نایت موافقت کرد: “این شماره یک دلیل است که ما سخت روی این موضوع کار می کنیم”. وی خاطرنشان کرد که شرکت وی با همکاری آژانس های فدرال برای ایجاد یک پایگاه داده ، healthcarediversion.org ، با هدف ایجاد شفافیت در مورد انحراف مواد مخدر به طور کلی ، اقدام کرده است.

نایت ادامه داد: “واقعاً خطرات بزرگی وجود دارد.” “این اغلب شگفت آور اتفاق می افتد.”

کت جرشیچ سردبیر ارشد اخبار سلامت IT است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر