تایلند پس از تولید دومین واکسن خود ، COVID-19 ، برنامه خود را برای آزمایشات انسانی اعلام کرداین واکسن که توسط دانشگاه چولالونگ کورن تولید شده است ، در آزمایشات قبلی با موش و میمون نتایج امیدوار کننده ای را نشان داده است. مرکز دانشگاهی در تحقیقات و توسعه واکسن از فناوری mRNA جدید استفاده می کند و آزمایشات بالینی آن بر روی موشهای تراریخته نشان می دهد که واکسن قادر است پس از دو بار عکسبرداری از علائم بالینی و ویرمی جلوگیری کند. هدف این دانشگاه شامل 72 شرکت کننده در مرحله اول آزمایشات انسانی و متعاقباً افزایش تعداد آنها به 300-600 شرکت کننده در مرحله دوم است. این دانشگاه همچنین یک مطالعه واکسن نسل دوم را آغاز کرده است که به محافظت بیشتر شهروندان خود در برابر انواع ویروس COVID-19 در انگلستان و آفریقای جنوبی کمک می کند.

چرا مهم است
تأثیر COVID-19 هم گسترده و هم ویرانگر است و باعث بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی می شود. تعداد افراد دارای سوishedتغذیه خیره کننده 690 میلیون نفر تخمین زده می شود و حتی می تواند در پایان سال به 132 میلیون نفر برسد. هر دو صاحبان مشاغل و همچنین شرکت های جهانی نیز مجبور به تحمل سنگینی این بیماری همه گیر شدند و خسارات زیادی متحمل شدند ، بیشتر آنها قادر به انجام عملیات معمول خود نبودند. بسیاری دیگر نیز در روابط زندگی می کنند ، تقریباً 3.3 میلیارد نیروی کار جهانی در معرض خطر از دست دادن شغل خود هستند. اقدامات مرزی و تعطیلی برای کاهش شیوع ویروس مانع از برداشت و فروش محصولات کشاورزان شده و زنجیره تامین مواد غذایی جهانی را مختل کرده و رژیم های غذایی سالم و سالم را کمتر در دسترس قرار داده است. از آنجا که امنیت غذایی در سراسر جهان تهدید می شود و مردم سود خود را از دست می دهند ، افرادی که در کشورهای کمتر توسعه یافته زندگی می کنند بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند ، به ویژه حاشیه نشینان.

بسیاری از کشورهای دیگر نیز به دنبال تولید واکسن COVID-19 هستند. پس از تلقیح موفقیت آمیز کل تایلند ، دولت می تواند با وارد کردن واکسن به سایر کشورها ، به طور بالقوه کمک های بین المللی ارائه دهد.

روند بزرگتر
از 22 فوریه 2021 ، در حال حاضر 112،100،856 مورد تایید شده از COVID-19 و 2،480،686 مرگ وجود دارد. با این حال ، در انتهای تونل هنوز نور وجود دارد ، زیرا تعداد موارد تازه تشخیص داده شده COVID-19 در هفته گذشته 16 درصد در سراسر جهان کاهش یافته است ، اگرچه سویه های ویروس آور ویروس در بسیاری از مناطق فوران کرده است. علاوه بر این ، تعداد مرگ و میر در سراسر جهان در هفته گذشته نیز 10 درصد کاهش یافته است.

در حال ضبط
کیت روکسرونگتام ، پژوهشگر ارشد مرکز تعالی واکسن در زمینه تحقیق و توسعه در دانشگاه چولالونگ کورن گفت: “واکسن دو دوزه در فواصل سه هفته ای تجویز می شود و برای بررسی مداوم با سازمان تنظیم دارو در تایلند در نظر گرفته می شود.”

كيت با اشاره به اينكه بعداً مي تواند بعداً به حدود 20 ميليون دوز در سال برسد ، افزود: “تا پايان سال ، ما بايد ظرفيت توليد 1 تا 5 ميليون دوز در سال را داشته باشيم.”


منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes