بیمارستانهای آلمان کمکهای دیجیتالی بهداشتی دریافت می کننداز این ماه ، بیمارستان های دولتی در آلمان می توانند برای پروژه های بهبود سلامت دیجیتال ، امنیت سایبری و زیرساخت های فناوری اطلاعات ، تقاضای بودجه دولتی کنند.

طبق قانون آینده بیمارستان ها (KHZG) ، که از سپتامبر سال 2020 به اجرا درآمد ، بیمارستان های دولتی سهمی 4.3 میلیارد یورویی برای نوآوری های دیجیتال سلامت دریافت می کنند.

دولت فدرال آلمان (بوندستاگ) 3 میلیارد یورو از طریق صندوق نقدینگی صندوق بیمه خدمات درمانی به KHZF تأمین می کند و 1.3 میلیارد یورو اضافی نیز با کمک مالی دولت های فدرال و اپراتورهای بیمارستان تأمین می شود. حداقل 15٪ از بودجه درخواستی باید برای بهبود امنیت IT استفاده شود.

بیمارستان ها می توانند اقدامات پیش بینی شده را قبل از پایان سپتامبر سال جاری به مقامات کشورهای عضو ارائه دهند. بودجه بستگی به اولویت های سرمایه گذاری منطقه ای دارد. انطباق با مقررات حفاظت از داده ها نیز ملاک صلاحیت است.

وزارت بهداشت قرار است ماه آینده یک مدل ارزیابی استاندارد منتشر کند که اثربخشی اقدامات تأمین شده در بلوغ دیجیتال بیمارستان ها را اندازه گیری کند.

ممکن است تحریم هایی برای بیمارانی اعمال شود که تا سال 2025 موفق به ارائه خدمات دیجیتالی واجد شرایط نشوند.

چرا مهم است

آلمان اگرچه یکی از بزرگترین بازارهای بهداشتی اروپا است ، اما در بلوغ دیجیتال عقب است. هدف KHZG این است که با بهبود مراقبت از بیمار در بیمارستان ها ، نوسازی ساختار فناوری اطلاعات ، بهبود اقدامات امنیت سایبری و تأمین بودجه برای کسانی که مایل به دیجیتالی کردن فرایندها و خدمات پزشکی خود هستند ، این رکود را رفع کند.

بودجه ممکن است پروژه هایی مانند درگاه های بیمار ، اسناد الکترونیکی برای مراقبت و خدمات درمانی ، مدیریت پزشکی دیجیتال ، اقدامات امنیتی فناوری اطلاعات و ساختارهای شبکه پزشکی پزشکی از راه دور را پوشش دهد. همچنین می تواند برای معرفی یا بهبود پزشکی از راه دور ، رباتیک و داروی پیشرفته استفاده شود.

متن بزرگتر

KHZG از قانون مراقبت دیجیتال (DVG) که توسط وزیر بهداشت ، جنس اسپان در سال 2019 ارائه شده است ، برای تهیه سوابق الکترونیکی بهداشت (EHR) به 73 میلیون شهروند بیمه شده عمومی آلمان و اجازه بازپرداخت برنامه های بهداشت دیجیتال. همچنین هدف این است که با ترویج نسخه های الکترونیکی و تشویق پزشکان به استفاده از نامه های پزشکی الکترونیکی به جای استفاده از نمابر ، استفاده از کاغذ را از مرحله خارج کند.

از این ماه ، انستیتوی فدرال داروها و تجهیزات پزشکی آلمان (BfArM) اصطلاحات پزشکی استاندارد SNOMED CT را در دسترس همه کاربران کشور قرار داده است. این اجازه می دهد تا اصطلاحات پزشکی به طور واضح در سیستم های مختلف رایانه ای در سطح بین المللی نگاشته شود ، و پیش شرط هایی برای تبادل الکترونیکی داده های بهداشتی ایجاد شود ، که یک عنصر مهم برای طرح های دیجیتالی دولت فدرال است.

در حال ضبط

راینر هرتزوگ ، استراتژیست بازار اروپا در شرکت فناوری اطلاعات مراقبت های بهداشتی SilverBuck ، در یک پست وبلاگ گفت: “این شاید بزرگترین فرصت برای سرمایه گذاری دیجیتال در مراقبت های بهداشتی در اروپا باشد.”

وی افزود: پس از سالها کندی ، “اقدام مضاعف قانونی” تقریباً احساس بیداری در بزرگترین بازار بهداشت و درمان اروپا را دارد.


منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes