برند GVS یکی از شرکت های فعال در زمینه هوشمندسازی میباشد و همچنین یکی از بهترین سیستم های هوشمندسازی ساختمان میباشد. بدیهی است از آنجا که سه برند مطرح شده در بخش قبلی آمریکایی می باشند، نمایندگی رسمی در ایران ندارند. یکی از گجت هایی که به گسترش استفاده از لوازم خانگی هوشمند کمک شایانی کرد ترموستات هوشمند Nest بود، محصول که پس از عرضه سر و صدای زیادی به پا کرد و در نهایت تولید کننده آن به مالکیت گوگل درآمد. جالب است بدانید که لامپهای هیو از قدیمیترین محصولات روشنایی هوشمند به حساب میآیند. کانکس اداری لوکس : از این سازه به عنوان دفاتر مدیریتی یا اتاق انتظار ارباب رجوع، اتاق ملاقات و جلسات مهم و گاها نمایشگاه محصولات یک مجموعه استفاده می کنند که دارای ظاهری زیبا بوده و از آن با نام کانکس لوکس اداری نیز یاد می شود.استفاده از مصالح لوکس در بدنه خارجی و فضای داخلی این سازه باعث می گردد تا یک دفتر کار شیک و مجهزی را به وسیله آن ایجاد کنیم اما از طرفی قیمت این سازه بخاطر استفاده از مصالح لوکس کمی بالا تر از نوع ساده می باشد. اپل سال ۲۰۱۸ وارد بازار بلندگوهای هوشمند شده و در آن سال محصول هوم پاد را معرفی کرد این اسپیکر هوشمند به دلیل داشتن قیمت بالا نسبت به رقبای خود نتوانست سهم بازار قابله توجهای را کسب کند به همین دلیل اپل دومین اسپیکر هوشمند خود یعنی هوم پاد مینی (HomePod Mini) را با قیمت کمتر و ابعاد کوچکتر راهی بازار کرد.

برای استفاده از اپلیکیشن گوگل هوم باید یک حساب گوگل داشته باشید. البته در این میان کارکرد اصلی دستگاه یا همان پخش موسیقی نیز فراموش نشده و اسپیکر آمازون قادر است با دستور شما پخش موسیقی را از سرویس های آنلاین یا فایل های آفلاین شما آغاز کرده و به شکل ۳۶۰ درجه در سراسر فضای منزل پخش نماید. سازنده علاوه بر این قابلیت های دیگری را نیز برای محصول خود در نظر گرفته که از جمله آنها می توان به امکان اشتراک گذاری فایل بین ابزارهای دیگر به شکل بیسیم یا با استفاده از درگاه های USB محصول اشاره کرد. تقریبا همه ما به نوعی از هوشمند سازی در فعالیت های روزمره استفاده می کنیم درهای اتوماتیک پارکینگ ها، ساعت های زنگ دار، تایمر اجاق گاز، ریموت کنترل ها و … همچنین، با برآورده شدن نیازهای افراد سالمندن استقلال زندگی آنها نیز حفظ خواهد شد و زندگی روزمره را برای افراد مسن و کمتوان راحتتر میکنند. هوشمند سازی ساختمان و استفاده از خانه های هوشمند با سرعت زیادی در حال گسترش است و افراد زیادی را به سمت خود جذب کرده اند. با این اپلیکیشن میتوانید به دستگاههای هوشمند پیشرفته گوگل مثل دستگاههای گوگل هوم یا نست، کروم کست و نست کم متصل شوید اما خیلی از محصولات هوشمند سایر شرکتها هم با گوگل هوم کار میکنند.

از این منظر Z-Wave و zigbee بسیار امن تر از وای فای و سایر اتصالات این چنینی هستند. این همان روشی است که توسط پروتکلهای Zigbee و Z-Wave کنترل میشود. کنترل کننده مرکزی، پروتکل، حسگرها، واسط کاربر و عملگرها پنج بخش عمده و مهم برای هوشمند کردن ساختمان است و شما برای هوشمند کردن خانه باید تسلط کافی برای انجام صحیح این بخش ها را باید دارا باشید. تا مدتی پیش اگر به قصد تهیه لوازم خانگی هوشمند بازار را جستجو می کردید، تعداد گزینه های موجود چندان متعدد نبود، اما اکنون از بسیاری لوازم منزل یک مدل هوشمند نیز ساخته شده و همین موضوع به جای ساده کردن زندگی موجب شده به اپلیکیشن های متعددی برای کنترل این ابزار ها نیاز داشته باشید. یکی از دو سیستم (پروتکل) هوشمندسازی ساختمان/ویلا/هتل/بیمارستان ، هوشمندسازی با سیم (یا سیمی) است . این شرکت اکنون سومین نسل از ابزار موفق خود را با نام Nest Learning Termostat ارائه کرده که استفاده از آن علاوه بر راحتی، در مصرف انرژی منزل نیز صرفه جویی ایجاد خواهد کرد، در نتیجه یکی از بهترین نمونه های برای اثبات مزیت های لوازم خانگی هوشمند به شمار می رود و قادر است در همان سالهای آغازین استفاده، هزینه پرداختی برای خود را جبران نماید.

این محصول به یک دوربین مجهز است و پس از فشردن دکمه، تصویر شخصی که پشت درب حضور دارد را روی اپلیکیشن موبایل خود به نمایش خواهد گذاشت. امنیت خانه هوشمند: هشدار دود و مونوکسید کربن، قفل و دوربین. خانه هوشمند علاوه بر ساده تر ساختن زندگی، امنیت منزل را نیز به شکل چشمگیری افزایش می دهد و کیت محافظت هوشمند Engenius یکی از همین موارد است. در روزگاری نه چندان دور و پیش از ظهور تلفن های هوشمند و دیگر روش های ارتباطی، این امکان وجود داشت که پس از دید و بازدیدهای نوروزی به منزل بازگشته و با نامه ای روی درب مواجه شوید به این مضمون که «آمدیم، نبودید». در نتیجه باید بگوییم خرید یک ریموت کنترل کارا و مناسب، دومین قدم پس از تهیه لوازم منزل هوشمند به حساب می آید تا بتوانید از مواهب چنین منزلی به طور کامل بهره هوشمند سازی خانه در ایران مند شوید. هنگام خرید دستگاههای هوشمندی از برندهایی غیر از گوگل مطمئن شوید که دستگاه موردنظرتان از دستیار گوگل پشتیبانی میکند. برای انتقال فیزیکی اطلاعات ، از یک سیگنال کد شده در باند پایه متقارن با نرخ انتقال ۹۶۰۰ بیت بر ثانیه استفاده میگردد.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد خرید لوازم هوشمند سازی خانه لطفا از صفحه ما بخواهید.

ایندکسر