[ad_1]

برخی از برجسته ترین سازمان های تحقیقاتی دانشگاهی در زمینه بهداشت جهانی یک پلت فرم جدید داده آنلاین ایجاد کرده اند تا مجموعه ای از ابزارهای جدید داده را برای کمک به مطالعه همه گیری COVID-19 به محققان ارائه دهند – و امیدوارم از بیماری بعدی جلوگیری شود.

چرا مهم است
Global.health به عنوان “ابتکاری در نوع خود” ابتکار علم داده توسط سازندگان آن – از بیمارستان کودکان بوستون ، جورج تاون ، هاروارد ، مرکز ایمنی هاپکینز جانز ، شمال شرقی و آکسفورد ، دانشگاه واشنگتن نامگذاری شده است.

با بهره گیری از تجربه تحقیقاتی این سازمان ها و تأمین هزینه بخشی از آن توسط Google.org ، انبار داده های مبتنی بر وب قصد دارد دسترسی سریع به داده های ناشناس برای لیست های خطی را برای تحقیقات اپیدمیولوژیک ، مدل سازی و تجسم داده ها فراهم کند.

به گزارش Global.health ، همکاری بین توسعه دهندگان فناوری و محققان بهداشت عمومی “ایجاد یک منبع اطلاعاتی قابل اعتماد ، دقیق و دقیق در زمان واقعی برای بیماری های عفونی” است.

“هرچه تحقیقات مبتنی بر داده پردازی بیشتر شود ، درک ما از جهان پیرامون ما نیز به همان نسبت داده های موجود ما دقیق است. ما به تحقیقات بهداشتی منصفانه که به جوامع از هر زمینه ای خدمت می کند ، اعتقاد داریم. به همین دلیل ، Global. Health – بستری را ایجاد کردیم که داده های شیوع از جوامع مختلف را گرد هم آورده و آنها را فارغ از موقعیت جغرافیایی یا وابستگی سازمانی برای همه قابل دسترسی می کند. “

گرایش بزرگتر
از ابتدای اورژانس بهداشت عمومی COVID-19 ، اهمیت حیاتی داده های نظارت بر بیماری در زمان واقعی روشن است.

حتی با وجود نور بالقوه در انتهای تونل با واکسن های جدیدی که هر روز منتشر می شود ، ظهور همزمان انواع جدید واگیر ویروس کرونا ، نیاز به هوشیاری مداوم را نشان می دهد – نه تنها برای این همه گیری مداوم ، بلکه همچنین برای مدیریت پیشرفت SARS-CoV2. در سالهای آینده – و امیدوارم که از یک همه گیری احتمالی دیگر جلوگیری کند.

ساموئل اسکارپینو ، مدیر دانشگاه شمال شرق آمریج گفت: “با ابتلا به بیماری COVID-19 ،” ما به سیستم های با دقت بالاتر نیاز خواهیم داشت که اطلاعات زیادی را به دست آورند و در مورد واکنش سریع بهداشت عمومی اطلاع دهند ، انواع جدید را شناسایی کنند و اطلاعات مربوط به گسترش آنها را به دست آورند. ” آزمایشگاه اپیدمی ها ، در مورد بستر جدید Global.health به STAT News گفت.

وی افزود: “بنابراین برنامه یک تا دو ساله اطمینان می دهد که ما داده هایی را داریم که هنگام انتقال به مرحله پیچیده تر ، جمع آوری می کنیم.” “سرانجام ما به قلمرویی که تاریخچه سفر ، توزیع سن را بررسی می کنیم باز خواهیم گشت و در آنجا خواهیم بود تا دائماً آن را ردیابی کنیم.”

وی افزود كه امید است تا پنج سال آینده سایر بیماریهای بومی را در سراسر جهان مانند سل و مالاریا ردیابی كند – و در صورت ایده آل برای پاسخ آسان تر و انعطاف پذیرتر در صورت ظاهر شدن انواع جدید ویروس در نقاط مختلف جهان.

در حال ضبط
“با ایجاد یک منبع باز متمرکز از داده های مورد تأیید شده از سراسر جهان ، هدف ما تسریع در کار محققان ، مقامات بهداشت عمومی و جامعه جهانی برای آماده سازی ، واکنش بهتر و کاهش شدت شیوع بیماری است” ، سازندگان Global.health در بیانیه ای در وب سایت گفتند. “ما امیدواریم که این کار به پرورش یک جامعه جهانی کمک کند که در بهبود نتایج بهداشتی برای همه از طریق اشتراک و باز کردن داده های امن سرمایه گذاری شده است.”

[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر