برخی از آزمایشات COVID-19 موجود در بازار ممکن است بیشتر موارد را از دست بدهدیک تیم تحقیقاتی از مرکز پزشکی Bac Israel برای Deaconess یک مدل ریاضی برای تخمین درصد منفی کاذب برای آزمایشات COVID-19 ایجاد کرده است.

طبق تحقیقی که اوایل ماه جاری در منتشر شد بیماری های عفونی بالینی، حد تشخیص مطالعه – یا کمترین میزان قابل تشخیص DNA ویروسی که آزمایش 95 درصد یا بیشتر از زمان را به خود اختصاص می دهد – به طور قابل توجهی بر عملکرد بالینی آزمایشات COVID-19 تأثیر می گذارد.

محققان دریافتند بالاترین میزان LoD در بازار بیشتر بیماران آلوده را از دست خواهد داد.

وی گفت: “برای اینکه به کار خود برگردیم طبق معمول ، همه ما توافق داریم که باید تعداد آزمایشات را افزایش دهیم تا بفهمیم چه کسی منفی است و چه کسی مسری است – اما این تنها در صورت بهینه کار خواهد کرد اگر شما بتوانید تمام موارد مثبت را بگیرید.” نویسنده ، دکتر جیمز ای. کربی ، مدیر آزمایشگاه بالینی میکروب شناسی در BIDMC ، در یک بیانیه مطبوعاتی یافته ها را اعلام کرد.

کربی ادامه داد: “ما دریافتیم که حساسیت بالینی به طور قابل توجهی متفاوت است ، با پیامدهای واضح در مراقبت از بیمار ، اپیدمیولوژی و حاکمیت اجتماعی و اقتصادی در حال شیوع.”

چرا مهم است

همانطور که کربی متذکر شد ، در صورت بی اثر بودن چنین آزمایشی ، افزایش در دسترس بودن آزمایش COVID-19 منجر به کاهش انتشار نخواهد شد.

این تیم از داده های 27،098 آزمایش که از 26 مارس تا 2 مه سال جاری در بیمارستان های بت اسرائیل لاهی انجام شد استفاده کرد. آنها خاطرنشان می کنند که بارهای ویروسی از بیماران می تواند متفاوت باشد و هرچه بار ویروسی کمتر باشد ، احتمال از دست رفتن عفونت بیشتر است.

حتما بخوانید:
دستگاه ها به تنهایی اختلافات سلامتی را حل نمی کنند

محققان در این مطالعه نوشتند: “در این راستا ، برخی از این بیماران از دست رفته عفونی بوده ، بوده و یا خواهند شد.

این تیم نتایج آزمایشات تکرار را برای نزدیک به 5000 بیمار که آزمایش مثبت داشتند تجزیه و تحلیل کرد و دریافت که آزمایش داخلی در حدود 10 درصد موارد نتیجه منفی کاذب می دهد.

طبق این مطالعه ، تیم سپس رابطه مقیاس کشویی را برای پیش بینی حساسیت بالینی تجزیه و تحلیل بر اساس محدودیت های تشخیصی آنها ایجاد کرد.

محققان نوشتند: “ما اعتبار مدل ریاضی خود را با مقایسه آن با یک منحنی کالیبراسیون که با آزمایش رقت های سریال ماده مرجع ویروس غیر فعال SARS-CoV-2 ایجاد شده است ، تأیید کردیم.”

آنها دریافتند که انتظار می رود هر 10 برابر افزایش LoD حساسیت روش را 13٪ کاهش دهد. تجزیه و تحلیل با LoD 1000 نسخه از DNA ویروسی ML منفی کاذب را از هر چهار نفر یک نفر ارائه می دهد.

بیانیه مطبوعاتی خاطرنشان می کند که تیم نشان داده است که یک آزمایش امروز می تواند از هر 3 نفر یک نفر را از دست بدهد ، در حالی که آزمایش دیگر 60 درصد موارد مثبت را از دست می دهد.

دکتر رامی آرناوت ، همیار مدیر آزمایشگاه میکروب شناسی بالینی در BIDMC ، گفت: “این شکاف ها تلاش های بهداشت عمومی را تضعیف می کند و بیماران و تماس آنها را در معرض خطر قرار می دهد.” “این باید ما را متوقف کند ، و ما واقعاً باید هر تست جدید را حتی در سرعت خود مقایسه کنیم تا ظرفیت تست خود را افزایش دهیم تا بفهمیم آنها چقدر از اهداف تست ما پشتیبانی می کنند.”

حتما بخوانید:
امارات متحده عربی ، که به عنوان یک رهبر جهانی در زمینه نوآوری رتبه بندی می شود ، سلامتی را در رتبه اول قرار می دهد

گرایش بزرگتر

بسیاری از رهبران سیاسی – از جمله رئیس جمهور جو بایدن – آزمایشات شدید را به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی پاسخ COVID-19 در سال آینده ذکر کردند. سازمان غذا و داروی ایالات متحده همچنین طی سال گذشته تعدادی آزمایش برای COVID-19 را تأیید کرده است ، بسیاری از آزمایشات برای آزمایش افراد در خانه های خود طراحی شده اند.

سایر سیستم های بهداشتی به روش های جایگزین روی آورده اند ، مانند آزمایش هوش مصنوعی كه توسط دانشگاه آكسفورد ساخته شده و به درستی وضعیت COVID-19 را در 92.3٪ از بیمارانی كه به مدت دو هفته به بخش اورژانس دو بیمارستان انگلیسی مراجعه می كنند ، پیش بینی می كند. .

اما نتایج این مطالعه نشان می دهد – مانند سایر متخصصان – كه آزمایش به تنهایی برای جلوگیری از گسترش مداوم COVID-19 كافی نیست.

در حال ضبط

آرناوت گفت: “این نتایج به ویژه هنگامی اهمیت دارد که ما از آزمایش بیشتر افراد علامت دار به سمت غربالگری منظم در جامعه حرکت می کنیم.”

آرناوت ادامه داد: “چند نفر غایب می شوند – میزان منفی کاذب – بستگی به این دارد که از چه آزمایشی استفاده می شود. با استفاده از مدل ما ، بهتر مطلع می شویم که چقدر احتمال مسری بودن این افراد را بپرسیم.”

کت جرشیچ سردبیر ارشد مراقبت های بهداشتی فناوری اطلاعات است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.
منبع: gharb-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید