با ظهور شیوع واکسن ، س bigالات بزرگ پیرامون زنجیره های تأمین نیز افزایش می یابد


از آنجا که Pfizer و Moderna در انتظار اداره داروی فدرال ایالات متحده برای اجازه استفاده اضطراری برای واکسن های مربوطه خود هستند ، اهمیت یک زنجیره تأمین بدون درز – یا حداقل به هم پیوسته – کاملاً روشن می شود.

طبق گفته وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده ، اولین نسخه واکسن بسیار محدود است و فرمانداران ایالتی و ادارات بهداشت عمومی توزیع اولین دوزهای موجود را هدایت می کنند.

اما اگر برنامه تولید ده ها میلیون دوز تا پایان سال 2020 تحقق یابد ، متخصصان می گویند تدارکات نقش مهمی در رساندن این دوزها به افراد نیازمند دارند.

آن اسنودن ، مدیر اجرایی تحقیقات بالینی در HIMSS (شرکت مادر اخبار فناوری اطلاعات در مراقبت های بهداشتی)

اسنودن – كه مدل پيامد يكپارچه باليني HIMSS Analytics را ايجاد كرد ، كه به معناي بلوغ سلامت ديجيتال در فرآيندهاي زنجيره تامين سيستم است – در توافق اخير تلويزيون اخير موضوع توزيع واكسن را “استراتژي كلاسيك زنجيره تأمين” خواند. HIMSS

“اگر هر بیماری را که هر دوز واکسن دریافت می کند ردیابی کنید و با یک اسکن ساده از بارکد یا کد QR یا برچسب RFID – یا هر آنچه که هست – می توانید مشخص کنید کدام دسته دسته ، کدام سایت تولید شده است ، و اسنودن گفت: “شما اکنون در حال پیگیری هستید که از تک تک شهروندان این دوز را دریافت می کنید ، اکنون این توانایی را دارید که بدانید چه کسی عوارض جانبی داشته است ، چه کسی پاسخ زیادی به این واکسن داده است ، چه کسی چنین چیزی را نداشته است و اکنون مجموعه ای از داده ها را برای کار دارید.” .

اسنودن گفت ، از چنین داده هایی می توان برای اطمینان از دسترسی هر شهروند جهانی به واکسن به ترتیب اولویت استفاده کرد.

مدیر عامل HIMSS ، هال ولف موافقت کرد و گفت که چنین پیگیری می تواند به طور خاص برای مشخص کردن اینکه چگونه عوامل مختلف اجتماعی سلامت می توانند بر دسترسی و اثر واکسن تأثیر بگذارند ، مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برخی از واکسن ها نیاز به ذخیره سازی در شرایط بسیار سرد دارند (به عنوان مثال منجر به افزایش تقاضای اخیر یخ خشک می شود) ، گفت: “ممکن است اثرات نامطلوب یا متفاوتی بر اساس محیطی که در آن معرفی شده است داشته باشیم.”

“صادقانه بگویم ، زمانهایی وجود خواهد داشت که شما برای کسی که به طور معمول در زنجیره تأمین نیست ، به فرصت های توزیع اعتماد می کنید. شما می توانید از فرصت های تأمین مشاغل محلی استفاده کنید.”

کریس هیل ، ارل

با این حال ، قبل از تزریق واکسن به افراد ، دوزها باید از طریق تولید کنندگان به مراکز ارائه دهنده خدمات بهداشتی جسمی شود.

کریس هیل ، مدیر عامل و بنیانگذار شرکت تأمین جهانی Kountable ، گفت: “آنچه که ما واقعاً در مورد آن صحبت می کنیم ، مدیریت ریسک و قابلیت انطباق است که به داده های نسبی ، هماهنگی و شفافیت در زمان واقعی متکی است.” “وقتی این موارد را کنار هم بگذارید ، راه حل های زیادی وجود نخواهد داشت که شامل فناوری نباشد.”

به گفته منطقی ، “کاری که شما واقعاً باید انجام دهید این است که با کاربر نهایی و در این مورد بیمار شروع کنید و به عقب کار کنید.” “اگر با تأمین کننده شروع کنید ، این یک سفر کاملاً آسان و یک سفر کاملاً پیشرفته است – تا زمانی که خراب شود. شما باید کار را به پایان برسانید. مهمترین چیز شخصی است که در آخرین موقعیت قرار دارد.”

حتما بخوانید:
7 راه برای رشد اینستاگرام بدون خرید فالوور

با توجه به سطح تقاضا و ماهیت نسبتاً ناپیوسته بخشهایی از جهان – از جمله مناطق روستایی ایالات متحده – هیل گفت که تفکر غیر استاندارد ممکن است لازم باشد.

وی گفت: “صادقانه بگویم ، مواقعی وجود خواهد داشت كه به فرصت های توزیع شخصی اعتماد كنید كه به طور معمول در زنجیره تأمین نباشد.” “این می تواند از فرصت های تحویل مشاغل محلی استفاده کند.”

هیل همچنین گفت که فرایندها باید چابک باشند و در صورت لزوم شرایط ممکن است تغییر کنند.

“درجات مختلفی از موفقیت وجود دارد که باید به طور مستقل پیگیری شود. آیا واکسن ها در زمان مناسب و در شرایط مناسب جای مناسب را بدست آورده اند؟ این یک مشکل زنجیره تأمین است. آیا آنها به بیماران توزیع شده و به طور م effectivelyثر اعمال شده اند؟ بعد از آن اتفاق می افتد؟ “او گفت.

وی افزود: “یک نیاز واقعی برای بهبود مستمر فرایندهای تجاری اعمال شده در سراسر زنجیره وجود خواهد داشت.” “این یک مسئله بردار است:” آیا این در حال کار و بهبود است؟ “به جای” آیا کار می کند؟ ”

وی گفت که مهم است که زودتر از آن غلبه کنیم ، به ویژه با افزایش تقاضا.

وی گفت: “این مشکل فردا نیست ، اما سال آینده هم نیست.” “همه چیز با در دسترس بودن منابع هدایت می شود … ما هنوز برای سالهای آینده تصمیمات تخصیص خواهیم داد.”

هیل گفت که او می ترسد دسترسی به واکسن ها مسیر طولانی مدت تجهیزات محافظت شخصی را دنبال کند و در برخی از حوزه های قضایی کمبود زیادی داشته باشد.

وی گفت: “امیدوارم که او مانند PPE به نظر نرسد و احساس نکند.”

“هر کشور دارای جوامع مختلف ، جغرافیای متفاوت ، چالش های مختلف برای حل و فصل است.”

دکتر Rhonda Medows ، Providence

دکتر Rhonda Medows ، رئیس بهداشت عمومی در Providence ، یکی از بزرگترین سیستم های بهداشتی غیرانتفاعی در ایالات متحده ، گفت: “من به شما می گویم ، من از پاسخ فدرال به COVID-19 به طور کلی ناامید شده ام.”

در مورد ارزیابی ، نظارت و آزمایش ، او گفت: “ما کند بودیم ، کند بودیم … و اکنون برنامه توزیع واکسن بر اساس جمعیت در کشور است. نه خطر جمعیت برای COVID ، بلکه اندازه جمعیت COVID. دولت. این چیزی نیست که ما انتظار داشتیم و انتظار داشتیم. “

وی با توجه به برنامه فعلی اظهار امیدواری کرد که فرمانداران ایالت در مورد تخصیص های بهداشت عمومی تصمیم بگیرند.

وی گفت: “حجم واکسن هایی که دریافت می کنند واقعاً کم است.” “من نمی دانم چگونه دیگری تأکید کنم. شما باید در گروههای اولویت دار اولویت قرار دهید. واکسن بزنید و از خط مقدم خود و اولین پاسخ دهندگان محافظت کنید. یکی برای منافع و رفاه آنها ، و دو چون ما به آنها نیاز داریم. دوم واکسیناسیون و از افرادی که بیشترین میزان مرگ و میر را از طریق عامل ایجاد کننده رنج می برند ، محافظت کنید: خانه سالمندان ، افراد مسن ، کسانی که بیماری های مزمن دارند. ”

با توجه به این اولویت بندی ، وی گفت که این سازمان در حال برنامه ریزی بهترین روش ها برای توزیع موثر دوزها است.

حتما بخوانید:
بسته های نارنجی، تماس ها، بسته های شبکه، طرح ها و قیمت های نارنجی

وی گفت: “پراویدنس قبلاً کار ثبت نام در هر مرجع بهداشتی ایالتی را به اتمام رسانده است”. “ما هر یك از بیمارستان ها ، اورژانس ها ، پزشكان و پزشكان خود را به ثبت رساندیم … ما فریزرهای ویژه ای را برای Pfizer سفارش دادیم ، سپس برای سایر واكسن ها فریزرهای منظمی داریم. ما هم اكنون از امکانات اضافی لازم برای واکسن برخوردار هستیم. لوازم مورد نیاز سهام را در هر صورت جمع می کند. امکانات ما ، با این قسمت از تدارکات ، خوب است. ”

وی گفت ، Providence به عنوان بخشی از واکسن های خود به تجزیه و تحلیل پیشرفته متکی است ، از جمله برآورد جمعیت بیمار در همه موارد مراقبت ، و همچنین تدارکات و برنامه ریزی کارکنان.

وی خاطرنشان کرد که حجم اولیه واکسن که توزیع خواهد شد “حتی برای گروه پزشکان و تامین کنندگان که بیشتر در معرض ویروس هستند” کافی نخواهد بود.

وی گفت: “حتی در داخل این گروه ها نیز مجبور به اولویت بندی خواهیم شد.” “ما تدارکات را برای درک متخصصان بهداشت با بالاترین خطر کار روزانه انجام دادیم ، از جمله پزشکان ، کارکنان بهداشت ، کسانی که غذا را به مکان های دیگر تحویل می دهند. این یک بسته بهداشتی کامل است.”

هنگامی که واکسن های بیشتری در دسترس قرار گرفت ، وی گفت که چالش دستیابی به بیمارانی است که در مناطق روستایی بیشتری ممکن است با نیازهای فریزر یا دسترسی به تاسیسات دست و پنجه نرم کنند.

وی گفت: “هر کشور جوامع مختلف ، جغرافیای متفاوت ، چالش های مختلفی دارد که باید برطرف شوند.” “در آن جوامعی که دیگر فضای دسترسی فیزیکی زیاد نیست ، آیا می توانیم ون های سیار را با نیاز به انجماد عمیق مدرن کنیم؟”

“ما می دانیم که برخی از امکانات یا کلینیک های ممکن را داریم [distribution] سایت ، اما پس از آن ، یک کل جهان از مردم وجود دارد ، بنابراین می توان گفت ، در جوامعی که در لیست اولویت های واکسن قرار دارند

مدوز به اهمیت تمرکز بر نیازهای گروه هایی که به ویژه تحت تأثیر COVID-19 قرار دارند ، مانند سیاه پوستان ، لاتین ها و مردم محلی اشاره کرد. یک مطالعه اخیر توسط بنیاد جامعه انگلیس نشان داد که نژادپرستی سیستمیک و پزشکی احتمالاً بر میزان واکسیناسیون تأثیر می گذارد ، بی اعتمادی در میان بسیاری از افراد رنگین پوست که بیشتر ناشی از “تجربه نهادی با نژادپرستی و آزمایش های پزشکی غیراخلاقی” است.

واکسن ها همچنین با پوشش و موانع مالی مرتبط است که میراث نابرابری نژادی را منعکس می کند ، محققان از جامعه انگلیس می نویسند.

هیل همچنین گفت که او می ترسد زنجیره های تأمین کنترل نشده یا کنترل نشده منجر به تکرار نابرابری شود.

وی گفت: “متأسفانه ، این نوع پیچیدگی همچنین … باعث ایجاد تحریف اقتصادی می شود.”

کارشناسان گفتند ، با توجه به ماهیت بیماری – که از مرزهای سیاسی گسترش می یابد و به طور نامتناسبی افراد تحت بیمه را تحت تأثیر قرار می دهد – رفع این شکاف های بالقوه ضروری است.

ولف گفت: “وقتی یک نفر آسیب پذیر باشد ، ما به معنای واقعی کلمه همه آسیب پذیر هستیم.”

کت جرشیچ سردبیر ارشد اخبار سلامت IT است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.
منبع: gharb-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید