[ad_1]

تعداد فزاینده ای از مطالعات نشان می دهد که عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت (SDoH) ، مانند سواد سلامت ، سطح درآمد و محیط زندگی ، تأثیر زیادی بر نتایج بیمار دارند.

تیم سودر گفت: “ما می دانیم که 80٪ از سلامتی و رفاه ما توسط عواملی تعیین می شود ، از جمله اینکه آیا کسی می تواند به مراقبت های پزشکی دسترسی پیدا کند و از عهده آن برمی آید – و همچنین عواملی مانند سواد ، حمل و نقل و آسیب پذیری غذا و مسکن.” رئیس جمهور راه حل های داده در Change Healthcare. “این موضوع بیشتر را پیچیده می کند ، هیچ تعیین کننده اجتماعی” پاسخی “جهانی برای همه شرایط نیست. جمعیت های مختلف مراقبت های بهداشتی را متفاوت تجربه می کنند. با درک این تفاوت ها ، اجزای مراقبت های بهداشتی می توانند مراقبت های بهتری را برای همه بیماران ، از جمله آسیب پذیرترین افراد ، طراحی و ارائه دهند. “

متأسفانه ، SDoH ها به سادگی بخشی از معادله اکثر مcareلفه های مراقبت های بهداشتی نیستند. به عنوان مثال ، عوامل تعیین کننده اجتماعی در سطح بیمار اغلب در فرایندهای کار سیستم بهداشتی ادغام نمی شوند. همچنین مدل های مدیریت مراقبت معمولاً شامل عوامل تعیین کننده اجتماعی نیستند: آنها معمولاً فقط به داده های بالینی متکی هستند. هیچ “سفر بیمار” بدون درک سفر فراتر از شرایط بالینی کامل نیست. تا زمانی که عوامل اجتماعی در سطح بیمار ادغام نشوند ، برنامه های مراقبت از عدالت و مراقبت بیمار احساس انتزاعی و غیر مرتبط بودن می کنند. و اگر سازمانی عوامل اجتماعی تعیین کننده را برای همه بیماران ذخیره نکند و مداخلات دریافتی را کنترل نکند ، قادر به اندازه گیری و کالیبراسیون برنامه ها بر اساس آنچه در دنیای واقعی کار می کند نیست.

صادقانه بگویم ، داده های بالینی SDoH و سطح بیمار را ادغام کنید درست چالش هایی ایجاد می کنند ، به ویژه نیاز به زمان و منابع در توابع استراتژی ، فناوری ، انطباق و حاکمیت دارند. اصول استفاده از داده ها باید توافق ، اعمال و مدیریت شود. سیستم های اطلاعاتی باید به روز و نگهداری شوند. کارکنان باید آموزش ببینند. متاسفانه ، این چالش ها باعث می شود بسیاری از رای دهندگان علاقه مند حتی نگران نباشند. واضح است که این چالش ها باید در هسته اصلی خود حل شوند.

خوشبختانه در این راه کمکی وجود دارد. به عنوان مثال ، شما می توانید با دسترسی به عوامل تعیین کننده اجتماعی در یک محیط امن که همیشه شامل آن است ، بار را کاهش دهید که دارای مزایای اصلی زیر است:

  1. می توانید مهمترین SDoH ها را برای افراد مورد نظر خود به سرعت و به آسانی اولویت بندی کنید.
  2. شما می توانید تأثیر احتمالی عوامل مختلف اجتماعی را در پیشرفت بیماری ، پایبندی به درمان و موارد دیگر برای جمعیت خاص خود به طور تکراری مدلسازی کنید.
  3. م componentلفه “همیشه روشن” نباید دست کم گرفته شود: حفظ انطباق با HIPAA کار ساده ای نیست – استفاده از نرم افزار خودکار که اطمینان از سازگار ماندن تعاملات دارد بسیار مهم است.
  4. فروشندگان پیشرو همچنین به شما امکان می دهند هم داده های SDoH و هم آنالیزهای دریافت شده را در گردش کار عملیاتی خود بارگیری کنید. این باعث می شود همه اینها قابل اجرا و قابل اندازه گیری باشد.

سودر گفت: “اگر اطلاعات مربوط به تجربه بالینی بیمار را با اطلاعاتی در مورد چگونگی زندگی یک فرد تا پایان عمر ادغام کنید ، در موقعیت بهتری قرار دارید که از سلامتی و سلامت واقعی مردم مطلع شوید.” “تقریباً هر م componentلفه مراقبت های بهداشتی هنگام تلفیق این داده ها استفاده می شود. ارائه دهندگان می توانند از آن برای کمک به بهینه سازی روابط با سازمان های جامعه محور و درک بهتر تأثیر SDoH در رتبه بندی کیفیت استفاده کنند. پرداخت کنندگان می توانند ریسک بالقوه بیمه را بهتر درک کرده و تعامل اعضا را بهینه کنند. حتی امروزه ، بسیاری از سازمان ها برای درک بهتر چگونگی تجربه بیماری همه گیر COVID-19 ، از آن استفاده می کنند. “

درباره چگونگی ارتباط موثر و آسان اطلاعات بالینی با داده های SDoH در اینجا بیشتر بیاموزید.

[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر