این فناوری چگونه واکسن های COVID-19 را تغذیه می کندهنگامی که خبر اولین واکسن علیه COVID-19 ، تأیید شده توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) ، در دسامبر سال 2020 منتشر شد ، با مخلوطی از آرامش و هیجان در فضای بهداشت مواجه شد. اما در میان تشویق ها این درک به وجود آمد که دولت های ایالتی و محلی ، بیمارستان ها ، داروخانه ها و سایر سهامداران اصلی در واکسن مجبورند فرایند پیچیده و پیچیده ای را مدیریت کنند تا اطمینان حاصل شود که 60 تا 70 درصد کشور به زودی واکسینه می شوند. تا جایی که ممکن است. مدیریت چنین شرکتی به فناوری هایی نیاز دارد که بتوانند ذینفعان را هم به موقع و هم به صورت مقیاس پذیر پشتیبانی کنند.1.2

رنی پاتون ، مدیر بهداشت جهانی ، سیسکو ، گفت: “به نظر من ، COVID-19 یکی از بزرگترین چالش هایی است که ما به عنوان یک جامعه جهانی با آن روبرو بوده ایم – و واکسن در قلب بهبود ما از این بیماری همه گیر است.” “ما در 10 ماه گذشته متحمل خسارت بزرگی شده ایم و جوامع مختلف بطور نامتناسبی تحت تأثیر قرار گرفته اند. و همینطور که اکنون تمرکز خود را به معرفی واکسن معطوف کرده ایم ، باید بهبودی فراگیر را تسهیل کنیم ، این بدان معناست که برای اطمینان از اینکه دولت از داروهای ایمن و م ofثر استفاده می کند ، به فناوری برای کار با دولت ها ، ارائه دهندگان خدمات بهداشتی ، داروخانه هایی مانند Walgreens و جوامع نیاز داریم. واکسن ها. “

پاتون در شکل فعلی خود اظهار داشت که ذینفعان دولت واکسن به سیستم عامل های فناوری اطلاعات (IT) نیاز دارند که می تواند سه چالش اصلی را برطرف کند:

· دسترسی و دسترسی بیماران

· اتصال امن

· نظارت و نگهداری مناسب واکسن ها

وی گفت: “این واکسن ضروری است – اولین قدم در این مسیر بهبودی فراگیر است که به آن احتیاج داریم.” “با وجود این که مقیاس های زیادی آویزان شده اند ، باید اطمینان حاصل کنیم که این کار را درست انجام داده ایم.”

مقیاس گذاری ارتباطات

با شروع دریافت توزیع واکسن COVID-19 در کشورها ، پزشکان و داروخانه ها در مورد واجد شرایط بودن برای واکسیناسیون – و همچنین نحوه برنامه ریزی و محل مراجعه برای قرار ملاقات ، از بیماران تماس های فراوانی دریافت کردند. در همان زمان ، سازمان های بهداشتی (HCOs) سخت تلاش می کنند تا اطمینان حاصل کنند که ابتدا افراد آسیب پذیرترین بیمار واکسینه می شوند. به گفته پاتون ، مدیریت دسترسی و دسترسی به بیمار بزرگترین چالش است.

وی گفت: “این روند در حال حاضر به سوالات بیشتر از پاسخ منجر شده است.” “مردم می خواهند بدانند که در چه فاز هستند ، چگونه وقت بگیرند و چرا هنوز از پزشکان خود در مورد واکسن چیزی نشنیده اند. این کار نیاز به هماهنگی گسترده و ارتباط دقیق با بیماران و جامعه بزرگتر برای کار دارد. “

حتما بخوانید:
چگونه یک استخر بادی برای بچه ها نگهداری کنیم

فناوری های مرکز تماس که می توانند به سرعت و به راحتی مقیاس کنند تا نیازهای متغیر ارتباطی را برآورده کنند ، برای مدیریت این سطح عدم اطمینان ضروری است. آنها HCOs و همچنین م institutionsسسات بهداشت عمومی را قادر می سازند تا با خیال راحت در برابر مراکز تماس و سایر تلاشهای ارتباطی که از اتوماسیون و عملکردهای هوش مصنوعی برای از بین بردن بار عوامل انسانی در پاسخ به سیل تماس ها مقاومت می کنند ، مقاومت کنند.

پاتون گفت: “در دسترس بودن فناوری ابری به شما امکان می دهد تا عملیات موجود را به سرعت مقیاس بندی کرده و در زمان رکورد مراکز تماس ایجاد کنید.” “داشتن چنین سرعتی در اعدام در این شرایط بسیار مهم است.”

ایجاد ارتباطات ایمن

در حالی که HCO ها در حال راه اندازی سایتهای واکسیناسیون COVID-19 در مکانهای نامتعارف هستند – انواع مختلفی از فضاهای عمومی و خصوصی از گاراژهای پارکینگ گرفته تا استادیوم های ورزشی در حال بررسی است – تأمین کنندگان از اتصال ایمن نیز برخوردار هستند. مسئولان واکسن باید مستند کنند که چه کسی دوز دریافت کرده است (یعنی اولین یا دوم) و چه موقع این اطلاعات را در صورت امکان به پرونده الکترونیکی سلامت شخص (EHR) یا به پایگاه داده آژانس عمومی انتقال دهند.

پاتون گفت: “در Renown Health ، مستقر در خارج از نوادا ، ما با آنها كار كرديم تا راهكارهايي را كه به ساخت يك بيمارستان صحرايي موقت در يك گاراژ در عرض 10 روز كمك مي كرد ، اجرا كنيم.” “آنها از تجزیه و تحلیل WiFi استفاده می کنند تا نه تنها دما و مکان داروها را کنترل و م effectivelyثرتر کنترل کنند ، بلکه همچنین می توانند بیماران را با داده های لازم متصل کنند تا از تجویز ایمن واکسیناسیون اطمینان حاصل کنند.”

وی ادامه داد: تنها سازمان هایی با زیرساخت هسته ای قوی و ایمن IT قادر به مدیریت قابل اعتماد این فرایند هستند: “طی نه ماه گذشته ، بسیاری از سازمان ها تجربه ایجاد زیرساخت شبکه ای برای مدیریت ظرفیت در بیمارستان های صحرایی ، کلینیک های موقت و پاپ را کسب کرده اند. برای آزمایش – و همچنین برای اتصال بیماران منزوی با بستگان و برای فعال سازی گسترده سلامت از راه دور. از همین ابزارهای مبتنی بر ابر می توان برای تهیه سایت های امن و ایمن استفاده از واکسن و کلینیک هایی استفاده کرد که در آن ارتباطاتی جهت پشتیبانی از برنامه ریزی و تجویز و همچنین مستند سازی اطلاعات مربوط به تجویز واکسن وجود دارد. در دسترس بودن قدرت 5G و WiFi اتصال به پرونده های بیمار و همچنین متخصصان مراقبت های بهداشتی را برای کنترل و استفاده از این واکسن ها با خیال راحت و ایمن آسان می کند – به خصوص پس از اینکه هر بیمار به دو دوز نیاز دارد. “

حتما بخوانید:
قالیشویی در یاخچی آباد

ذخیره سازی و نظارت مناسب

چالش دیگری که صنعت بهداشت و درمان با آن روبرو است این است که اطمینان حاصل شود این واکسنهای ارزشمند قابل حمل ، ذخیره و نظارت مناسب هستند ، زیرا به کنترل دقیق دما احتیاج دارند. دوباره ، پاتون گفت ، جایی وجود دارد که فناوری مناسب از اهمیت برخوردار است.

وی گفت: “اینترنت اشیا نقش مهمی را در این فرآیند بازی می کند و مانیتورهای دمای تبرید را قادر می سازد.” “شما به زیرساخت ها و فناوری اجازه می دهید تا حسگرها و دوربین ها را در تاسیسات ذخیره سازی واکسن داشته باشید. برای ردیابی ناوگان در زمان واقعی از هواپیما ، قطار و کامیون هایی که واکسن را به مکان های مختلف واکسیناسیون منتقل می کنند ، به این موارد نیاز دارید. بنابراین داشتن راه حل های نظارت از راه دور مطمئن و مطمئن می تواند این نوع نظارت در زمان واقعی را امکان پذیر کند. “

انتقال به بهبودی فراگیر

در حالی که ذینفعان اصلی به توسعه استراتژی های خود برای امکان استفاده از واکسن های پیچیده ادامه می دهند ، پاتون گفت ارائه دهندگانی که با یک شریک فناوری معتبر با تجربه در استقرار زیرساخت های شبکه امن و ایمن کار می کنند تا بتوانند با این چالش ها مقابله کنند ، موفقیت بیشتری خواهند داشت. با همکاری با این شرکا ، HCO ها می توانند اطمینان داشته باشند که هنگام انجام این اقدام حیاتی ، از شفافیت ، پاسخگویی و اعتماد برای پشتیبانی از نیازهای بیماران برخوردار خواهند بود.

وی گفت: “با همکاری با شرکایی که می توانند به شما در ایجاد راه حل های ساده ، موثر و یکپارچه کمک کنند ، مطمئن باشید که می توانید این سایت های واکسیناسیون را هم به سرعت و هم با اطمینان ایجاد کنید.” “مأموریت سیسکو تقویت آینده ای فراگیر است – و فناوری نقش مهمی در تحویل این واکسن برای کمک به بهبودی ما خواهد داشت.”

اطلاعات بیشتر اینجا در مورد چگونگی هدایت استراتژی سیسکو برای توزیع واکسن علیه COVID-19.

منابع

1. Borenstein، J.، and Weintraub، R. 2020. معرفی واکسن COVID یک چالش بزرگ IT است. بررسی تجاری هاروارد. 21 دسامبر https://hbr.org/2020/12/rolling-out-covid- واکسن- یک-چالش-بزرگ-است.

2. جرسیچ ، ك. 2021. كشورها به طیف وسیعی از سیستم های مدیریت واكسن COVID-19 اعتماد می كنند. اخبار فناوری اطلاعات در مراقبت های بهداشتی. 14 ژانویه https://www.healthcareitnews.com/news/states-rely-wide-range-it-systems-mann-covid-19- واکسن.


منبع: gharb-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید