ایالت ها درخواست مدیر ترامپ برای داده های مربوط به بیماران واکسن COVID-19 را پس گرفتندبرخی از دولت های ایالتی با درخواست مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده برای امضای توافق نامه استفاده از داده ها برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد افرادی که واکسن COVID-19 دریافت کرده اند ، مخالفت می کنند.

رهبران چندین کشور نگرانی در مورد محرمانه بودن ایده ، ص نیویورک تایمز گزارش می دهد که اندرو کوومو ، فرماندار نیویورک نگران است که چنین روشی افراد بدون سند را از واکسیناسیون منصرف کند. در همین حال ، مقامات مینه سوتا گفتند که آنها تصمیم دارند پس از شروع اقدامات واکسیناسیون ، داده های ناشناس را به صورت روزانه ارائه دهند. رهبران کلرادو همچنین گفتند که این ایالت قصد دارد اطلاعات شخصی را از داده ها قبل از ارسال استخراج کند.

مقامات دولت ترامپ این هفته گفتند که این داده ها برای ایجاد یک تصویر جامع از تصویب COVID-19 در کشور و همچنین برای کمک به افرادی که می توانند دوز واکسن دریافت کنند و سپس از طریق خطوط دولتی سفر کنند ، مورد نیاز است. قبل از دریافت دوم.

چرا مهم است

وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده در اوایل پاییز با شرکت داده کاوی Palantir برای توسعه سیستمی برای ردیابی تولید ، توزیع و تجویز واکسن COVID-19 همکاری کرد.

این پلت فرم ، معروف به Tiberius ، شامل اطلاعات مربوط به تولید ، زنجیره تامین ، تحویل و تجویز واکسن و سایر داده ها خواهد بود.

“HHS و CDC ، با همکاری شرکای خود ، یک معماری فنی برای تسهیل انتقال داده ها برای استفاده از واکسن حوزه های قضایی از منابع مختلف به CDC و سپس به بستر تحلیلی HHS Tiberius ایجاد کرده اند تا تصویری جامع از استفاده از واکسن COVID-19 در سطح ملی “، گفت که توافق نامه استفاده و استفاده از داده ها با مخالفت برخی کشورها روبرو است.

دولت فدرال ادعا می کند که “سیستم Tiberius شامل اطلاعات بهداشتی شخصی یا شخصی نیست.” شماس مادوکس ، که سیستم اطلاعات و تجزیه و تحلیل Operation Warp Speed ​​را مدیریت می کند ، گفت “تنها شماره” مورد نظر تاریخ تولد است (نه شماره تأمین اجتماعی یا شماره گواهینامه رانندگی).

حتما بخوانید:
خرید عسل صد درصد طبیعی اصفهان به صورت عمده - عسل هفت

به هر حال، نیویورک تایمز گزارش شده است که دولت از ایالت ها خواسته است تا اطلاعات شخصی – از جمله نام ، تاریخ تولد ، اقوام و آدرس – را به کسانی که واکسن COVID-19 دریافت کرده اند ارائه دهند.

DUA می گوید برای بررسی واکسیناسیون با دوز دوم ، برای ارزیابی ایمنی واکسن ، مجموعه داده های قابل شناسایی در سطح رکورد ، که در یک فروشگاه داده مبتنی بر ابر شناخته شده به عنوان Clearinghouse نگهداری می شود و حاوی عناصر قابل شناسایی است ، مورد نیاز است. و اجازه می دهد تا اثر واکسن را کنترل کنید.

DUA همچنین خاطرنشان می کند که اتاق تصفیه ممکن است توسط حوزه های قضایی محلی یا ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی مورد استفاده قرار گیرد تا امکان و دوز مناسب برای کسانی که واکسن دریافت می کنند ، باشد.

“مجموعه داده های سطح رکورد ویرایش شده” که 16 مورد از 18 شناسه HIPAA را شامل نمی شود ، یک نسخه کوتاه شده از مجموعه داده قابل شناسایی است و در یک فروشگاه داده مبتنی بر ابر موسوم به دریاچه ایمن سازی (IZ) واقع خواهد شد. با داده این داده ها همچنین برای نظارت بر مصرف واکسن استفاده می شوند.

“CDC و HHS مجاز به مشاهده قسمتهای قابل شناسایی PHI ذخیره شده در DCH نیستند ، اما PHI ویرایش شده به دریاچه داده IZ منتقل می شود. از این اطلاعات برای ردیابی و گزارش پیشرفت کاربرد واکسن COVID-19 استفاده خواهد شد. با گذشت زمان ، “DUA را بخوانید.

نمایندگان HHS و CDC به درخواست های اظهار نظر درمورد اینکه چه کسی مسئول اطمینان از عدم دسترسی این آژانس ها به DCH است ، پاسخ ندادند.

با توجه به امنیت داده ها ، HHS و CDC خود را متعهد به ذخیره و انتقال داده ها با بهترین شیوه های محرمانه بودن و “ایجاد پادمان های مناسب اداری ، فنی و فیزیکی برای جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به داده های تحت پوشش” کرده اند.

حتما بخوانید:
مقاوم سازی سازه های بتنی با الیاف FRP

اگر نقض داده وجود داشته باشد ، نماینده CDC ظرف مدت یک ساعت در مورد اطلاعات شخصی یا اطلاعات بهداشتی محافظت شده و 24 ساعت برای اطلاعات غیر شخصی یا غیر PHI با دادگستری تماس می گیرد تا یک طرح پاسخ ارائه دهد.

گرایش بزرگتر

مشخصات توزیع واکسن ها تا حدی نامشخص است ، حتی وقتی FDA آماده صدور مجوز استفاده احتمالی اضطراری است.

کریس هیل ، مدیرعامل و بنیانگذار شرکت جهانی عرضه Kountable ، در مورد روند زنجیره تأمین گفت: “این فردا مشکلی ندارد ، اما سال آینده هم نیست.”

و در مورد امنیت سایبری پیرامون فرآیند ، کارشناسان نیز نگرانی هایی را مطرح کرده اند.

“بدیهی است که تمام این اطلاعات [about patient distribution] ضبط خواهد شد ، “گفت: نایجل تورپ ، مدیر فنی در شرکت امنیتی شرکت SecureAge.” این داده ها در جایی ذخیره می شوند. و هر داده ، هر چقدر هم مهم باشد ، برای یک مجرم اینترنتی یک چیز مفید است. ”

در حال ضبط

“از آنجا که داده ها فقط می توانند برای پشتیبانی از پاسخگویی بهداشت عمومی به COVID-19 استفاده شوند ، داده های مربوط به افراد دریافت کننده واکسن نمی توانند برای ارائه خدمات تجاری به بیماران یا افراد غیر بیمار ، برای پشتیبانی از خدمات جمع آوری استفاده شوند. برای پیگرد قانونی یا کیفری مدنی یا کیفری ، از جمله اعمال مهاجرت ، شامل این افراد ، که اطلاعات آنها تحت این DUA به اشتراک گذاشته می شود ، شامل ، اما به آنها محدود نمی شود ، “، می خواند DUA.

کت جرشیچ سردبیر ارشد اخبار سلامت IT است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.
منبع: gharb-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید