[ad_1]

رئیس جمهور فرانسه ، امانوئل مکرون وعده داده است که در پی حملات باج افزار به دو بیمارستان در ماه جاری ، یک میلیارد یورو در استراتژی ملی امنیت سایبری سرمایه گذاری کند.

در حملاتی که هکرها سیستم های تلفنی را مسدود کردند ، بیمارستان ها را مجبور به خاموش کردن سرویس اینترنت و سایر شبکه ها برای جلوگیری از گسترش باج افزار کردند ، بیمارستان های Dax و Villefranche-sur-Saône فلج شدند. این پرونده بیمار ، دستگاه های جراحی ، مدیریت دارو ، قرار ملاقات ها ، توزیع تخت و پزشکان را تحت تأثیر قرار داد.

جراحی های بیماران به تعویق افتاد و برخی از بیماران به بیمارستان های دیگر منتقل شدند ، در حالی که کارکنان بیمارستان مجبور شدند به روش های کاغذی مانند نمودار خدمات دست ساز و کتاب های قرار ملاقات بازگردند.

آژانس ملی امنیت سیستم های اطلاعاتی (آنسی) برای بازگرداندن شبکه های رایانه ای و بازیابی داده ها ، که برخی از آنها پشتیبان تهیه شده اند ، کار می کند. پیش بینی می شود چندین هفته طول بکشد تا بیمارستان ها بتوانند به عمل طبیعی خود برگردند.

هفته گذشته ، مکرون طی یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که این حملات “آسیب پذیری فرانسه و اهمیت تقویت و سرمایه گذاری” را نشان می دهد.

چرا مهم است

به گفته آنسی ، حملات باج افزار در فرانسه در سال گذشته 255 درصد نسبت به سال 2019 افزایش یافته است ، این افزایش به ویژه بر بخش بهداشت ، سیستم آموزش ، مقامات محلی و ارائه دهندگان خدمات دیجیتال تأثیر می گذارد.

مدیر عامل آنسی ، گیوم پوپار گفت: “بیش از هر زمان دیگری ضروری است که به طور مشخص و جمعی در مورد امنیت دیجیتال عمل کنیم.”

به گفته سدریک او ، وزیر انتقال دیجیتال و ارتباطات فرانسه ، در سال 2020 ، 27 حمله سایبری علیه بیمارستان های فرانسه صورت گرفت.

متن بزرگتر

مجرمان اینترنتی در تلاشند تا از رشد سریع بهداشت سلامت در طی بیماری همه گیر COVID-19 استفاده کنند.

در اوایل این ماه ، شرکت بیمه فرانسوی Mutuelle Nationale des Hospitaliers (MHH) مورد حمله باج افزار قرار گرفت که باعث از بین رفتن وب سایت و بستر تلفن آن شد.

در همین حال ، سرکو ، شرکت برون سپاری پشت NHS Test و Trace ، تأیید کرد که بخشهایی از زیرساختهای آن در قاره اروپا توسط مجرمان سایبر باجگیری مورد سیاه نمایی مضاعف قرار گرفته است.

در حال ضبط

ژان فرانسوا گوگلین ، معاون مدیر اتصال Sante و عضو هیئت مدیره HIMSS ، گفت: “مبارزه با COVID-19 منجر به باز شدن بسیار سریع سیستم های اطلاعات بیمارستان از خارج ، به ویژه برای امکان کار از راه دور و مشاوره تلفنی باعث نقض امنیت شده است که اکنون باید رسیدگی شود. یک طرح سرمایه گذاری کلان در امنیت سایبری تنها در صورت موثر بودن محافظت عمیق واقعی ، اعمال در تمام سطوح هماهنگی مراقبت ، در بیمارستان ها ، امکانات اجتماعی و پزشکی-اجتماعی اعمال می شود. “

دکتر سیف اف عابد ، بنیانگذار و مدیرعامل گروه AbedGraham ، گفت: “سرمایه گذاری در امنیت سایبری در مراقبت های بهداشتی همیشه باید تحسین شود. با این حال ، ما باید اطمینان حاصل کنیم که این سرمایه گذاری ها علاوه بر هزینه های اجتناب ناپذیر فناوری ، با بهبود افراد و فرایندها به پیشرفت های پایدار منجر می شود.

“علاوه بر این ، وجوه اعلام شده باید به راحتی در دسترس سازمان های مراقبت های بهداشتی درجه یک قرار داشته باشد تا بیماران را از آسیب محافظت کند و دریافت یک چالش بوروکراتیک نباشد.”

[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر