الکترود روتیلی با روکش ضخیم که منجر به ایجاد فلز جوشی با ریز ساختار ترکیبی کاربید کرم همراه با آستنیت به همراه کاربید اولیه میشود . جوش دادن بخش های ضخیم از فولاد ضد زنگ یا فلزات غیر آهنی، متداول ترین کاربرد برای این روش است. در رابطه با کاربرد انواع الکترود های چدن باید بگوییم که قطعات غیر فشاری برای کاربردهای درجه حرارت بالا مانند میله های شبکه، قطعات کوره ها، قالب های شمش، قالب های شیشه، خـودرو و صـنایع وابسـته به آن، راه آهن، کشتیرانی و خدمات سنگین ، تولید قطعات ریختگی تحت فشار از جمله شیر فلکه ها، بدنه های پمپ ماشین آلات، میل لنگ ها، چرخ دنده ها، غلتک ها، تجهیزات فرآیند شیمیایی و … مهمترین کاربرد الیاف مصنوعی طولانی کردن زمان خشک شدن بتن می باشد . الیاف فولادی در هر شکل و مرحله ای قابل اضافه شدن به اجزای بتن می باشد.این الیاف حتی در ملات های دست ساز بتنی هم قابل اضافه شدن می باشند. محلول فوق بر روی قطعات کوچک پوشش سلولزی و الیاف ریخته شده و قطعه آغشته به این محلول به واسطه یک عدد کلیپس یا گیره در محل بین قرقره سیم جوش و نازل اولیه ورودی سیستم وایر فیدر بر روی سیم جوش قرار گرفته و کلیه اکسید ها و غبارات و آلودگی های موجود بر روی سطح سیم جوش را گرفته و بر روی سیم یک لایه محافظ وبی خطر برای جوش بوجود می آورد که در نهایت استفاده از این محصول باعث جلوگیری از ورود اکسید ها وچربیها و اجسام خارجی به داخل سیستم وایر فیدر گشته و عمر مفید رولرها و قرقره های سیستم تغذیه سیم را در مرحله اول دربرداشته و سپس باعث تمیز بودن همیشگی فنر و لاینیر داخلی تورچ بوده و مجرای هدایت سیم همیشه پاکیزه از هرگونه اکسید فلزی یا پلیسه های فلزی و دیگر مواد زائد میگردد و در نهایت سیم با سرعت ثابت و یکنواخت و به آسانی در مسیر حرکت خود جاری میگردد و از سر تورچ در حین جوشکاری با همان سرعت دلخواه اپراتور حضور می یابد و از فشار بیش از حد به موتور مجموعه تغذیه سیم و پائین آمدن عمر مفید آن و یا مکث هاو توقفات مکرر در حین جوشکاری جلوگیری می نماید لازم بذکر است که حضور کثیفی ها در سیستم تغدیه باعث عیوب متعددی میگردد و اکثرأ از دید خارج است که در ذیل به تعدادی از آنها اشاره می نمائیم .

الکترود فولاد ضد سایش ه: پوشش از سریع سرد شدن جوش جلوگیری کرده و رسیدن به خواص مکانیکی مطلوب را ممکن می سازد . ج: در صورت لزوم حرکت های زیگزاکی یا موجی متناسب با وضعیت جوش ، تا نیروی قوس فلز مذاب را در محل مورد لزوم هدایت داده نگه دارد و سر باره را نیز به اطراف جارو کند .لازم به تذکر است که این حرکت ها باید به طریقی انجام شود تا باعث حبس شدن ذرات سرباره در جوش یا وارد شدن هوای اتمسفر به محفظه قوس نشود . همچنين با بالا بردن ضريب انتقال و تبادل حرارتی آب ، موجب خنک شدن هر چه سريعتر و بهتر ابزار و ادوات دائمی يا مصرفی مانند گردنه تورچ ها ، نازل و پايه نازل. الکترود میکا از جمله الکترود های رده بالا در جوشکاری در ایران به حساب می آید کیفیت بالای جوش تکنولوژی روز در استفاده از متریال از جمله ی این دلایل است. این فولادها در مواردی که استحکام و تافنس بالا مد نظر باشد جایگزین فولادهای ساده کربنی می شوند.

بتن مسلح شده با الیاف فولادی، نوعی بتن آرمه می باشد که در آن رشته های فولادی نازک جایگزین آرماتور سنتی می شود. رشته های فولادی که معمولا دارای دو برجستگی قلاب شکل در دو انتهای خود هستند ما بین اجزای تشکیل دهنده بتن قرارگرفته و با توزیع نامنظم خود ارتباط پیوسته ای بین آرماتور و سایر اجزای بتن ایجاد می کند . همچنین الکترود نیز از یک قرقره به صورت پیوسته تغذیه می شود. فروشگاه اینترنتی یاب کالا نماینده ی رسمی شرکت الکترود میکا تضمین می کند که قیمت های الکترود ها در این فروشگاه پایین ترین قیمت در تمامی سایت ها و مطابق با قیمت کارخانه به صورت مستقیم و بدون واسطه می باشد و بدون اضافه ی ارزش افزوده کالا با قیمت درج شده به دست مشتریان عزیز یاب کالا می رسانیم . گلمیخهای بلند تا طول 125 میلیمتر در کارخانه موجود و طولهای بیشتر در صورت سفارش قابلتولید هستند.

مشخصات الکترود ضد سایش تکنیک جوشکاری گلمیخهای ساختمانی باید بوسیله دستگاه استاد ولدینگ (Stud welding) (لینک شود به سیستمهای جوشکاری پیچ به بدنه) با قطبیت الکترود منفی انجام شود. در طراحی تیرهای مرکب، استفاده از گلمیخهای ساختمانی به عنوان برشگیر جهت انتقال نیروی برشی در فصل مشترک فولاد و بتن رایج است. این توزیع نامنظم و شکل هندسی باعث پیشگیری از ایجاد ریز ترک در بتن می گردد . الیاف فولادی باعث کاهش و یاکنترل انقباضی بتن می گردد به گونه ای که هر رشته الیاف مانند یک پل کوچک عمل کرده و مانع ایجاد ریز ترک در سطح بتن میگردد که کنترل ترک های ریز مانع تبدیل آنها به ترک های بزرگتر می گردد. سپس با کمک این مدل می توان به مطالعه رفتار و عملکرد تنش در بتن با استفاده از قطرهای مختلف گلمیخ پرداخت. استفاده از مایع آنتی اسپاتر که در ظروف شفاف و در حجم های مختلف قابل ارائه می باشد و در محل مصرف در ظروف افشانه پاش دستی بوسیله هوای موجود در محیط به قطعات مورد نیاز اسپری میگردد که حجم بالائی را در راندمان فنی وکیفی و همچنین صرفه جوئی چشمگیری را از نظر ریالی برای کارگاه ها و کارخانجات در بر دارد ، لذا شما دیگر پولتان را برای گاز بی مصرف که دارای خواص مخرب محیطی می باشد نمی پردازید و از مایع خالص با راندمان بالای حجمی در هنگام اسپری کردن استفاده می نمائید.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از سیم جوش الکترود ضد سایش دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

ایندکسر