استفاده از داده ها برای بهبود رفاه جوامعکار در جهت بهبود عدالت بهداشتی موضوع جدیدی نیست ، اما به اشتراک گذاری یکپارچه اطلاعات بیشتر فرصت های بیشتری را برای استفاده از اطلاعات و تجزیه و تحلیل برای رفع تفاوت در مراقبت باز کرده است.

شرکت کنندگان در رویداد WEDI Quest for Health Equity روز چهارشنبه به اهمیت تقویت پیوند بین بهداشت عمومی و پزشکی اشاره کردند ، زیرا وکلا در این کار پیش می روند.

“از نظر قابلیت همکاری ، فناوری [and] داده ها ، ممکن است مکالمه جدیدی وجود داشته باشد ، اما برای ما مهم است که برخی از کارهایی را که برای چندین دهه طول کشیده است در آن بگنجانیم. ”

جکسون افزود: “برای ما مهم است که با برخی از این قهرمانان سهام همکاری کنیم.”

ملیسا کوتریس ، مدیرعامل اشتراک اطلاعات فعلی بهداشت و درمان ، موافقت کرد که تحقیق در مورد عوامل تعیین کننده اجتماعی سلامت برای دهه ها مشکل ساز شده است.

اکنون که ما به مبادله اطلاعات بالینی اشاره منطقی داریم ، چه اطلاعات دیگری می توانیم برای بهبود سلامت و رفاه مردم و جوامع ارائه دهیم؟ “کوتریس با تعجب گفت.

وی ادامه داد: “چگونه می توانیم به اطلاعات مورد نیاز برای ایجاد تغییر دسترسی پیدا کنیم؟” “من فکر می کنم آسمان در مورد چگونگی استفاده از … داده ها برای شناسایی موانع ، چالش ها ، خلأها و چگونگی پر کردن آنها محدود است.” کوتریس به اختلالی که در مبادله داده ها بین دولت های ایالتی ، ایالتی و فدرال می بیند اشاره کرد – که به ویژه در بحبوحه بحران COVID-19 آشکار شده است.

وی گفت: “ما همیشه باید تماشا کنیم: نتیجه ای که می خواهیم بدست آوریم چیست و در آینده به چه نتیجه ای می رسیم؟” “و اطمینان از مطابقت تصمیمات سیاستی با آن.”

جكسون گفت: “من فكر مي كنم كه نياز است كه يك مشاركت خصوصي خصوصي و عمومي وجود داشته باشد.” “من فکر می کنم که برای سازمان های بهداشت عمومی محلی بسیار مهم است که بخشی از گفتگوها باشند ، از جمله در سطح فدرال.

جکسون افزود: “من فکر می کنم وقتی در گذشته دچار بحران های بهداشتی شده ایم ، مقامات فدرال در ارائه هماهنگی در پاسخ به ما کمک کرده اند.” “در جاهایی که دولت های سطح ایالتی وجود دارند که مدل های عالی دارند ، می توان این مدل ها را برجسته و برای تدوین دستورالعمل ها در سطح فدرال استفاده کرد.”

دکتر دبورا دوراند ، مشاور ارشد در تجزیه و تحلیل علوم داده ها و سیستم ها در انستیتوی ملی بهداشت و اقلیت و تفاوت های بهداشتی ، موافقت کرد که ایجاد تغییر بدون اطلاعات کافی یک چالش است.

Duran گفت: “من با بسیاری از داده های فدرال کار می کنم و آنچه اتفاق می افتد این است که داده ها متغیرهای کلیدی برای ما در سطح محلی ، ایالتی ، شهرستان ندارند”. “حتی امروز نیز هنوز هیچ کشوری نیست که اطلاعات مربوط به نژاد و قومیت را برای واکسن ها و موارد COVID جمع آوری کند.”

این کمبود اطلاعات می تواند تشخیص – و متعاقباً رفع آن – شکاف در مراقبت را دشوار کند.

کوتریس گفت: “در تونل نور وجود دارد: این احتمال وجود دارد که COVID وجود داشته باشد ، همه این مواردی که به عنوان شکاف هایی در سیستم ما نمایان شده اند.” “ما در تلاش هستیم تا با آن مقابله کنیم ؛ ما فقط تلاش مشترک همه ذینفعان را خواهیم کرد … و با در نظر گرفتن جمعیت محروم.”

جکسون موافقت کرد که همه گیری می تواند به عنوان یک نقطه عطف عمل کند: “ما در مورد این موارد به عنوان برابری سلامت و عدالت اجتماعی فکر می کنیم ،” به عنوان سیستم هایی که در سراسر کشور در نظر گرفته می شوند.

هنوز هشدار داد ، این فن آوری ذاتاً خنثی نیست. از آنجا که تصمیم گیرندگان بیشتر به یادگیری و تجزیه و تحلیل ماشینی متکی هستند ، وی هشدار داد که آنها باید هم از تعصبات خودشان و هم از مواردی که می توانند در سیستم گنجانده شوند آگاه باشند.

Duran گفت: “هنگامی که دستگاه قادر به یادگیری نحوه تجزیه و تحلیل به ما باشد ، همچنین یک لایه کاملاً متفاوت از مشکلات گیج کننده وجود دارد که تعصبات را بیشتر کرده و به طور بالقوه منجر به اختلافات بیشتر سلامتی می شود.”

وی خاطرنشان کرد که در چارچوب سرمایه داری ، “وقتی فرصتی برای کسب درآمد بیشتر وجود داشته باشد ، گروه حاشیه نشین ناشی از عدالت سلامت بیشتر به حاشیه رانده می شوند.”

جکسون گفت: “یافتن تعادل بین فوریت برخورد با عدالت اجتماعی و نیاز به دقت در نحوه مدیریت داده ها بسیار مهم است.”

دوراند و جکسون بر اهمیت گنجاندن طیف وسیعی از دیدگاه ها در مورد تصمیم گیری و برنامه ریزی استراتژیک تأکید کردند.

دوران گفت: “اطمینان حاصل کنید که شخصی که مانند شما نیست در اتاق وجود داشته باشد.”

جکسون گفت: “بازیکنان غیرمعمول را به میزهای خود جذب کنید ، به خصوص اگر با داده ها و مشکلات همکاری کار می کنید.”

کت جرشیچ سردبیر ارشد اخبار سلامت IT است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.
منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes