[ad_1]

پیش از راه اندازی واکسن COVID-19 ، چند تن از رهبران صنعت بهداشت هشدار دادند که اطمینان از اینکه همه می توانند تلقیح شوند حداقل یک سردرد لجستیکی است.

متأسفانه ، این پیش بینی ها دقیق بوده و کشورها برای برنامه ریزی امواج واکسیناسیون برای افراد با اولویت بالاتر ، به رویکردهای وصله ای – از جمله تکیه بر سیستم عامل های تجاری مانند Eventbrite – روی آورده اند.

هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا برنامه پاسخ COVID-19 دولت بایدن قابل توجه خواهد بود ، اگرچه این قطعاً هدف استراتژی ملی است.

در همین حال ، برخی از ارائه دهندگان فناوری برنامه ریزی می گویند که ابزارهای لازم سیستم های بهداشتی را برای سهولت در گرفتن عکس دارند.

“همین الان، [the country’s scheduling plan] کاملاً واکنشی است ، “دنی سانچز ، معاون رئیس جمهور و مدیر کل EnlivenHealth ، در مصاحبه با اخبار فناوری اطلاعات در مراقبت های بهداشتی.

سانچز ادامه داد: “این فناوری فقط سو mis استفاده می شود.”

همانطور که وی توضیح داد ، هر بار که بیمارستان ، سیستم مراقبت های بهداشتی یا بخش بهداشت شهرستان فهرست موجودی واکسن را لیست می کند ، “همه به این وب سایت مراجعه می کنند.”

سانچز این تجربه را با هجوم کاربران برای گرفتن بلیط برای یک کنسرت محبوب یا یک بازی ورزشی مقایسه می کند (استعاره ای مناسب ، با توجه به استفاده معمول از Eventbrite).

وی خاطرنشان کرد: با توجه به آمار جمعیتی که در حال حاضر در بسیاری از کشورها به واکسن COVID-19 دسترسی دارند ، این سیستم به ویژه لذت بخش است: شهروندان مسن.

سانچز گفت: “حالا مادربزرگ 95 ساله من باید کسی را پیدا کند که تمام روز را با استفاده از یک بازی تازه بخورد تا زمانی که به یک بازه زمانی برسد.”

سانچز با استفاده از فناوری مانند CareScheduler از EnlivenHealth می گوید که این مدل بیشتر از واکنش پذیر عمل می کند: داروخانه ها می توانند با استفاده از این ابزار به بیماران واجد شرایط مبتنی بر سابقه سلامت دسترسی پیدا کنند و فواصل زمانی را پر کنند وقتی در دسترس قرار گرفتند.

سانچز گفت: داروخانه های خرده فروشی با توجه به تعداد زیاد و توزیع جغرافیایی می توانند نقش عمده ای در توزیع داشته باشند.

وی همچنین به مقدار زیادی از اطلاعات بهداشتی بسیاری از داروخانه ها در مورد بیماران اشاره كرد كه به آنها این اجازه را می دهد كه در هنگام واجد شرایط بودن واکسن (علیرغم عوامل غیرپزشكی مانند شغل) نتیجه گیری كنند.

سانچز همچنین از توانایی های گزارش CareScheduler در زمینه گسترده تر بهداشت عمومی و جمع آوری داده ها به عنوان مفید یاد کرد.

در طول مصاحبه سانچز با اخبار فناوری اطلاعات در مراقبت های بهداشتی، وی گفت: فروشگاه های زنجیره ای داروخانه ، نمایندگی نزدیک به 1000 فروشگاه در سراسر کشور ، برای ابزار دیجیتال جدید ثبت نام کرده اند.

در همین حال ، زوكدوك جمعه گذشته اعلام كرد كه برنامه استفاده از واكسن را با استفاده از فناوری رزرواسیون مراقبت های بهداشتی موجود راه اندازی كرده است.

این ابزار ، به نام برنامه ریز واکسن ، به سازمانهای بزرگ مراقبت اجازه می دهد تا قبل از انتخاب مکان ملاقات ، تاریخ و زمان ترجیح داده شده برای هر دو دوز ، میزان صلاحیت بیماران را بررسی کنند.

کوه سینا ، واقع در نیویورک ، اولین سیستم بهداشتی درمانی در این کشور بود که کار خود را با برنامه ریز آغاز کرد. طبق گفته Zocdoc ، این ابزار به کوه سینا این امکان را داده است تا از 20 دسامبر سال 2020 بیش از 100000 جلسه واکسیناسیون برنامه ریزی کند.

کلی کاسانو ، رئیس امور کلینیک دانشکده ایکان گفت: “همانطور که تمرکز خود را به واکسیناسیون سرپایی معطوف کردیم ، به دنبال راه حل هایی برای ساده سازی برنامه زمان بندی مربوط به برنامه ای با این پیچیدگی ، اهمیت ، دامنه و سرعت هستیم.” پزشکی و معاون ارشد رئیس عملیات سرپایی در سیستم بهداشتی کوه سینا.

در زمانی که بسیاری از متخصصان مراقبت های بهداشتی سطح بی سابقه ای از استرس و فرسودگی شغلی را تجربه می کنند ، سانچز بر اهمیت استفاده از فناوری های مراقبت های بهداشتی دیجیتال برای ساده سازی هرچه بیشتر فرآیندها تأکید کرد.

وی گفت: “این بهترین مثال برای چگونگی تغییر پارادایم در فناوری است.” “تکیه بر فناوری و حرکت به سمت یک مدل فعال تبلیغ بسیار هیجان انگیز است.”

کت جرشیچ سردبیر ارشد مراقبت های بهداشتی فناوری اطلاعات است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر