[ad_1]

اداره سلامت دبی (DHA) در هفته فناوری GITEX 2020 که تا 10 دسامبر ادامه دارد ، از چندین راه حل جدید فناوری ، از جمله سیستم مدیریت تجهیزات پزشکی خود ، رونمایی کرد.

Tarmeez با همکاری Smart Smart دبی راه اندازی شده است “جدیدترین سیستم مدیریت خودکار داروها و مواد پزشکی کاملاً خودکار و بدون کاغذ … [DHA] اولین نهاد دولتی در منطقه که این استاندارد بین المللی را اعمال می کند “، دولت گفت.

Tarmeez با Salama ، سیستم یکپارچه الکترونیکی سوابق پزشکی DHA ، کادر پزشکی معتبر در بیمارستان های دولتی و مراکز بهداشتی درمانی تخصصی را با کاتالوگ الکترونیکی تمام موارد قابل دسترسی از طریق یک هیئت مرکزی موجودی فراهم می کند.

غانیم لوتا ، مدیر مدیریت دارایی DHA ، توضیح داد: “معرفی این سیستم مزایای زیادی دارد و با استراتژی DHA 2016-2021 و همچنین استراتژی بدون کاغذ دبی مطابقت دارد.

“سیستم مدیریت دارو و مواد پزشکی به ردیابی سفارشات ، نظارت بر عرضه و استفاده از داروهای ذخیره شده و تجهیزات پزشکی به شکل دیجیتال کمک می کند. این به ما کمک می کند داروها و تجهیزات پزشکی را بهتر کنترل و مدیریت کنیم ، اسناد و مدارک و اطلاعات را ردیابی کنیم و هم هزینه های عملیاتی و هم ضایعات دارو را کاهش دهیم. “

وی ادامه داد: برای شناسایی بهتر کدام داروها باید مرتباً سازماندهی مجدد شوند ، می توان سیستمی را بررسی کرد که مروری جامع در مورد مدیریت مصرف داشته باشد. از آنجا که همه چیز دیجیتال است ، پس انداز از نظر زمان ، هزینه و منابع قابل توجه است “، افزود که به شما کمک می کند تا زمان لازم برای نظارت و ردیابی موجودی 80٪ کاهش یابد. همچنین صرفه جویی در 4640 ساعت و 2.3 میلیون برگ کاغذ چاپی در سال بدیهی است.

لوتا همچنین گفت DHA با بیش از 183 تولید کننده بین المللی و 42 کارخانه و توزیع کننده داخلی برای سیستم هماهنگ است.

متن بزرگتر

در همین حال ، DHA همچنین دو سیستم عامل آموزش پزشکی دیجیتال را با هدف متخصصان بهداشت برای دسترسی به منابع یادگیری پزشکی دیجیتال و پشتیبانی معرفی کرد.

اولین مورد ، تحت عنوان DARB ، ارائه حمایت جامع علمی از دانشگاهیان محلی است و در حال حاضر پنج تخصص وجود دارد. برنامه دوم ، MANAAR – که به معنای پیشرفت پزشکی و تغذیه در هر زمان و هر مکان است – “پشتیبانی کامل آنلاین” را از متخصصان پزشکی و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی ارائه می دهد.

“در بستر MANAAR ، همه ارائه دهندگان خدمات بهداشتی در امارات متحده عربی [United Arab Emirates] آنها می توانند یک حساب کاربری ایجاد کنند و از یک سیستم آموزش تعاملی بهره مند شوند که آموزش می دهد ، به دانش متخصصان بهداشت دسترسی پیدا می کند و به آنها می تواند به بسیاری از برنامه های آموزشی معتبر دیگر در دبی دسترسی داشته باشند. “

سرانجام ، اداره همچنین ویژگی های اخیراً راه اندازی شده برنامه خود را ارائه داد ، از جمله توانایی رزرو غربالگری COVID-19 ، ویژگی رزرو واکسن آنفلوانزا و ویژگی مشاوره از راه دور پزشکی. این برنامه همچنین تعدادی از خدمات اهدای خون را ارائه می دهد.

در حال ضبط

N. Pr. حمید آل کوتامی ، مدیر عامل DHA ، به GITEX گفت: “DHA می خواهد با استفاده از فن آوری های هوشمند و دیجیتالی سازی ، تمام جنبه های ارائه خدمات بهداشتی ، مدیریت مراقبت های بهداشتی و آموزش پزشکی را بهبود بخشد.

“معرفی جدیدترین فن آوری های پزشکی مطابق با چشم انداز DHA برای توانمند سازی و حمایت از متخصصان مراقبت های بهداشتی ، بهبود مراقبت و ایمنی بیمار و ارائه بالاترین کیفیت خدمات پزشکی به بیماران است.”

[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر