[ad_1]

هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی با پیشرفت سلامتی دیجیتال پتانسیل زیادی دارند. اما کارشناسانی که در یادگیری ماشین HIMSS در این هفته و AI برای نشست دیجیتال سلامتی صحبت می کنند گفتند که هوش مصنوعی و ML بر اساس داده ها ساخته شده اند – و مدیریت این داده ها به خودی خود یک کار اصلی است.

جاناتان وینر ، بنیانگذار مدیر مرکز بهداشت عمومی جان هاپکینز ، روز سه شنبه در یک هیئت رهبری گفت: “این زمان بسیار مهیج است.” “ما هرگز داده بیشتری نداشتیم.”

در عین حال ، “ما نمی توانیم آنچه را که در اینجا هستیم فراموش کنیم. ما برای بهبود سلامت انسان ، سلامت جامعه اینجا هستیم.”

HIMSS20 دیجیتال

در صورت تقاضا ، کسب اعتبار ، یافتن محصولات و راه حل ها را بیاموزید. شروع کنید >>

وی گفت ، در حالی که هوش مصنوعی و ML برای این منظور ضروری است ، “آنها در حال تبدیل شدن به برچسب چیزی بزرگتر هستند و این استفاده مناسب از داده ها از هر نوع است: آماده سازی داده ها ، جمع آوری داده ها.”

“آینده حاوی داده های بیشتری است – داده های بزرگتر – و ما به ادغام بهتر نیاز داریم [and] نظارت و ما روش های شگفت انگیزی برای استفاده از این داده ها پیدا خواهیم کرد. “

در بیمارستان کودکان سیاتل ، جایی که ریان سوزا مدیر ارشد داده است ، داده ها “به عنوان بخشی از سفر بیمار به سلامتی” نقش “واقعاً قدرتمندی” دارند. سوزا گفت ، در حالی که تیم در حال انجام آنالیزها بود ، آنها بر اطمینان از مالکیت واضح داده ها متمرکز بودند.

سوزا توضیح داد: “در روزهای اولیه ، هنگامی که تجزیه و تحلیل در سراسر سازمان به روش بسیار توزیع شده انجام می شد ، هیچ نسخه واحدی از حقیقت وجود نداشت.” “این یکی از مواردی بود که سیاتل را به جلو ادامه داد. به همین دلیل ما واقعاً باید با آن کنار بیاییم.”

این تیم در مورد اینکه چه کسی مجموعه های داده را مدیریت خواهد کرد ، وضوح ایجاد کرده است. با این حال ، سرانجام ، تیم به زئوس روی آورد ، چارچوبی برای مدیریت داده ها که توسط وی ساخته و پیاده سازی شده و به آنها اجازه می داد اطمینان حاصل کنند که “هر قطعه داده” متعلق به شخصی است.

سوزا گفت: “با هر مجموعه داده ، داده هایی در دسترس عموم است.” “پس ما همچنین خصوصی داریم … برای هر قطعه نحوه استفاده از آن را در سازمان کاملاً مشاهده می کنیم.”

سوزا گفت ، با سرمایه گذاری در این چارچوب ، زمینه اطمینان از شفافیت سازمان در مورد منابع فراهم شده و می تواند باعث ایجاد اتوماسیون ، ایجاد دسترسی به سایتها در محیط و مقیاس بالقوه شود.

سوزا و وینر همچنین به اهمیت اشتراک داده ها نه تنها در سیستم مراقبت های بهداشتی ، بلکه به طور بالقوه در سطح جامعه نیز اشاره کردند.

سوزا گفت: “چالش بزرگ اکنون این است كه چگونه می توانیم داده ها را در موسسات مختلف جستجو كنیم.” “برای اطفال ، برای اینکه بیشتر این ماشین یاد بگیرد کار کند ، ما اطلاعات کافی برای یافتن سیگنال برخی از این بیماری های بسیار نادر نداریم. بنابراین ، آنچه ما می خواهیم توانایی ترکیب داده ها بین آنها سازمان های مختلف کودکان است. “

وینر از حاضران خواست كه طیف وسیعی از سازمانها را كه بیماران از آنها به دنبال مراقبت هستند ، در نظر بگیرند.

وی گفت: “همانطور که همه ما تخمین زده ایم – به خصوص امروزه – مراقبت های پزشکی فقط نیمی است ، یک سوم آنچه برای سالم نگه داشتن افراد لازم است.” “فقط داشتن اطلاعات EMR به معنای مراقبت کامل پزشکی نیست.”

وی افزود که آینده مدیریت داده بدون شک به قابلیت همکاری ، چارچوب ، نظارت ، مدیریت و همکاری بین افراد و رایانه ها نیاز دارد تا نقاط قوت همه را افزایش دهد.

وینر گفت: “من هرگز ندیده ام که تحلیل های رایانه ای کار بهتری نسبت به ترکیبی از افراد و رایانه انجام دهند.” “همانطور که ما داده ها ، فعل و انفعالات انسانی را توسعه می دهیم ، رابط های انسانی نیز به همان اندازه مهم هستند – اگر نه بیشتر از تکنیک های پیشرفته علوم رایانه.”

کت جرشیچ سردبیر ارشد مراقبت های بهداشتی فناوری اطلاعات است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir