[ad_1]

بسیاری از متخصصان فناوری اطلاعات مراقبت های بهداشتی ممکن است هنوز با رادیومیک آشنا نباشند ، اما فن آوری نوظهور می تواند به طور بالقوه تأثیر عمده ای در آینده مراقبت از سرطان داشته باشد.

رادیوومیکس را می توان به راحتی به عنوان “تجزیه و تحلیل تصویر” توضیح داد. این فناوری با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی داده های بزرگی را از تصاویر استاندارد پزشکی مانند CT ، MRI و اسکن PET استخراج می کند تا بیش از 1500 نقطه داده را فراهم کند که اطلاعات جدیدی در مورد تومورها یا ضایعات را در آن تصاویر ارائه می دهد که نمی توان از طریق روش های سنتی به دست آورد.

اخبار فناوری اطلاعات در مراقبت های بهداشتی از Rose Higgins ، مدیرعامل پیشگام رادیومیکس HealthMyne ، درسی در مورد رادیومیک خواست و درباره جایگاه آن در IT در مراقبت های بهداشتی بحث کرد.

س: لطفاً توضیح دهید که تقلیدهای رادیویی چیست و چگونه کار می کند.

آ: رادیومیکس یک رویکرد آوانگارد است که تعداد زیادی داده ارزشمند با ابعاد بزرگ را از تصاویر استاندارد پزشکی استخراج می کند. با شنیدن “میکروفون رادیویی” ، به “تجزیه و تحلیل تصویر پیشرفته” فکر کنید. مشکلی که رادیو مومیک حل می کند این است [the] روش های سنتی که توسط رادیولوژیست ها برای تجزیه و تحلیل تصاویر پزشکی استفاده می شود ، فقط به دو بعد محدود می شود – محور طولانی و محور کوتاه.

در نتیجه ، روش اصلی برای تخمین پیشرفت ضایعه به سادگی اندازه گیری محورهای عمودی و افقی برای تشخیص هرگونه تغییر است که اطلاعات بسیار مهمی را خارج از معادله باقی می گذارد.

در مقابل ، رادیومیکس با استفاده از آنالیز هوش مصنوعی داده های قابل توجهی را از روش های تصویربرداری سنتی مانند CT ، MRI یا اسکن PET استخراج می کند. سپس این داده های کمی را پردازش ، ثبت و تجزیه و تحلیل می کند تا اطلاعات غنی را که به صورت تصویری مشاهده نمی شوند ، ارائه دهد.

با استفاده از رادیو ، فروشندگان قرائت دقیق عمق ، حجم ، تراکم ، دو برابر شدن اندازه ، بافت و بسیاری دیگر از ویژگی های کمی ضایعه را دارند ، در حالی که این اندازه گیری ها را با یک مدل با هوش فعال شده بر اساس هزاران تصویر مقایسه می کنند.

نتیجه این است که ارائه دهندگان نه تنها ایده پیشرفت ضایعه را می دانند ، که قبلا فقط از طریق جراحی های تهاجمی مانند نمونه برداری قابل دستیابی بود. آنها همچنین اطلاعاتی درباره تغییرات ضایعات دریافت می کنند که هرگز به هیچ وجه در دسترس نبوده اند.

س: چگونه ارائه دهندگان می توانند از رادیومیک برای سفارشی کردن برنامه های درمانی برای بیماران مبتلا به سرطان استفاده کنند؟

آ: رادیوومیکس از زیست شناسی تومور برای تعریف مجموعه جدیدی از مدل های قابل اندازه گیری استفاده می کند که به عنوان نشانگرهای زیستی تصویربرداری شناخته می شود. این مارکرها – که امضاهای بالینی منحصر به فرد برای هر بیمار سرطانی را ارائه می دهد – به عنوان یک کاتالیزور برای ایجاد برنامه های درمانی فردی ، ارزیابی پیشرفت بیماری ، نظارت بر پاسخ درمانی و پیش بینی نتایج بالینی عمل می کنند.

وی افزود: “با استناد به برنامه درمانی بیمار ، رویكردهایی كه برای سایر بیمارانی كه خصوصیات ژنتیكی و فنوتیپی مشابهی از خود نشان می دهند كارساز است ، پزشكان می توانند برنامه های درمانی شخصی سازی شده را با دقت و دقت بسیار بیشتری تهیه كنند.”

رز هیگینز ، HealthMyne

با استفاده از این مجموعه غنی از داده های غیرقابل کشف تاکنون ، ارائه دهندگان می توانند درمان را در مسیر مراقبت از بیمار از شناسایی اولیه تا درمان و بهبودی تنظیم کنند.

سوال: چگونه ارائه دهندگان می توانند از رادیومیک استفاده کنند تا اطلاعات فنوتیپی بیماران را با داده های ژنتیکی خود ترکیب کنند تا از نتایج درمان بیماران با مشخصات مشابه ایده بگیرند؟

آ: با یافتن ضایعه ، ارائه دهندگان می توانند از اطلاعات ژنتیکی بیمار به همراه داده های رادیومیک فنوتیپی برای مقایسه بیمار با سایر افراد با مشخصات مشابه استفاده کنند. سپس آنها می توانند نتایجی را که بیماران قبلی با برنامه های درمانی مختلف بدست آورده اند بررسی کنند تا مشخص کنند کدام یک از آنها به طور مداوم بهترین نتایج را داده اند.

سپس به نقطه شروع درمان تبدیل می شود. با استناد به برنامه درمانی بیمار ، رویكردهایی كه برای سایر بیمارانی كه خصوصیات ژنتیكی و فنوتیپی مشابهی از خود نشان می دهند كارساز است ، پزشكان می توانند با دقت و دقت بسیار بیشتری ، برنامه های درمانی شخصی سازی شده را تهیه كنند.

داده های رادیومی ، ژنومی و بالینی هنگامی که با هم ترکیب شوند ، مجموعه ای جامع و قدرتمند از ابزارها را برای مقابله با بیماری های پیچیده مانند سرطان فراهم می کنند.

س :ال: چگونه ارائه دهندگان می توانند از رادیوها برای تنظیم سریع برنامه های درمانی در محیط استفاده کنند در حالی که هزاران نقطه داده را که پاسخ بیمار را کمی می کنند کنترل می کنند؟

آ: یک مزیت اضافی رادیومیک این است که ارائه دهندگان می توانند به بررسی تأثیر درمان بر روی هزاران نقطه داده ادامه دهند. اگر درمان در برخی از ایست های بازرسی به نتایج مورد نظر نرسد ، ارائه دهندگان می توانند بلافاصله برنامه درمانی را به جای انتظار برای پایان آن تغییر دهند.

سپس آنها می توانند همان روند نظارت و سازگاری را ادامه دهند تا اطمینان حاصل کنند که بهترین نتایج ممکن را برای هر بیمار بر اساس پاسخ فردی آنها به برنامه درمانی فراهم می کنند.

توییتر: SiwickiHealthIT
به نویسنده ایمیل بزنید: bsiwicki@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر