آژانس تحقیقات و فناوری تحقیقاتی پر خطر انگلیسدولت انگلیس قصد خود را برای ایجاد یک آژانس تحقیقاتی جدید با ریسک بالا و پاداش بالا برای علم و فناوری اعلام کرده است. آژانس تحقیقات و اختراع پیشرفته (ARIA) دانشمندان برجسته را قادر می سازد تا تحقیقات بالقوه ابتکاری را در تلاش برای ایجاد پادشاهی انگلستان به عنوان یک رهبر علمی جهانی شناسایی و سرمایه گذاری کنند.

هیچ تاریخ راه اندازی آژانس مشخص نشده است ، اما امیدواریم که تا سال 2022 به طور کامل عملیاتی شود. دولت در حال حاضر یک مدیر اجرایی و رئیس هیئت مدیره را استخدام می کند.

چرا مهم است

ARIA به نهاد تحقیقاتی و نوآوری UKRI موجود پیوست. تحت تأثیر سازمانهای مشابهی قرار خواهد گرفت که قبلاً موفق به اثبات رسیده اند ، مانند ARPA و DARPA در ایالات متحده ، که برای تأسیس اینترنت ، GPS و تولید واکسن mRNA بسیار مهم بوده اند.

ARIA به جستجوی و ترویج نوآوری های بنیادی با سرعت سریع از طریق بودجه ، مشارکت تجاری و ساده سازی فرایندهای دیوان سالاری برای تحقیق و توسعه اختصاص خواهد یافت. او مدلهای مختلف بودجه را آزمایش خواهد کرد ، تحمل بیشتری نسبت به شکست پروژه خواهد داشت و بسته به موفقیت آنها بطور مداوم فرصتهای بودجه پروژه را ارزیابی خواهد کرد.

این مبلغ با 800 میلیون پوندی که ریچی سوناک ، صدراعظم بودجه مارس 2020 در نظر گرفته ، پشتیبانی خواهد شد.

تصویر بزرگتر

در ژوئیه گذشته ، انگلستان نقشه راه تحقیق و توسعه خود را ارائه داد ، که وعده داده است “تقویت موقعیت جهانی ما در تحقیقات ، گسترش موج جدیدی از نوآوری ، تقویت امنیت ملی ما و احیای روابط بین المللی ما”. این شامل تعهد برای ارتقا research تحقیق و توسعه در مناطقی با سطح جذب کمتر و رفع موانع نوآوری است.

در ماه نوامبر ، بازبینی هزینه ها متعهد شد که 14.6 میلیارد پوند در تحقیق و توسعه در سال های 2021 و 2022 سرمایه گذاری کند ، و از جاه طلبی دولت برای صرف 2.4٪ از تولید ناخالص داخلی خود برای تحقیق و توسعه تا سال 2027 حمایت می کند.

در حال ضبط

دبیر بازرگانی کواسی کوارتنگ در مورد مزایای راه اندازی ARIA اظهار داشت: “این آژانس جدید با هدایت مستقل برجسته ترین دانشمندان ما ، بر شناسایی و تأمین بودجه تحقیقات و فن آوری پیشرفته با سرعت سریع تمرکز خواهد کرد. با از بین بردن بوروکراسی غیرضروری و تحویل قدرت به نوآوران ما ، آژانس این آزادی را خواهد داشت که فناوری فردا را به جلو ببرد در حالی که ما به پیشرفت بیشتر از طریق نوآوری ادامه می دهیم. “

وزیر علوم و نوآوری آماندا سلووی افزود: “ARIA الهام بخش ترین دانشمندان و مخترعان ما را به کار خواهد گرفت ، به آنها این آزادی را می دهد که چشم انداز علمی خود را به جلو برسانند و ایده های جدید بازی را با سرعتی مانند قبل بررسی کنند. این امر به ایجاد اختراعات ، فناوری ها و صنایع جدید کمک خواهد کرد که واقعاً وضعیت انگلیس را به عنوان یک ابرقدرت علمی جهانی تقویت می کنند.

پروفسور دام اوتولینا لازر ، مدیر عامل UKRI ، گفت: “ARIA پتانسیل زیادی برای بهبود سیستم تحقیق و نوآوری انگلیس و جهانی دارد. آژانس این آزادی را خواهد داشت که مدلهای نوین بودجه را تجربه کند ، دامنه سیستم فعلی را برای حمایت از مردم و ایده ها به روشهای جدید و متفاوت گسترش دهد. با همکاری نزدیک ، تحقیقات و نوآوری انگلستان و ARIA یک سیستم بودجه متنوع تر ، پویاتر و خلاقانه تر را نیز تضمین می کنند که اطمینان حاصل خواهد کرد که ایده های تحول آفرین موجود می تواند زندگی مردم را به سمت بهتر تغییر دهد. “


منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes