[ad_1]

متخصصان قلب و عروق در سیستم بهداشتی هنری فورد دریافتند که آهنرباهای موجود در آیفون 12 می توانند به طور بالقوه در دستگاه هایی مانند ضربان ساز قلب و دفیبریلاتورهای قابل کاشت اختلال ایجاد کنند.

از آنجا که این دستگاه ها دارای سوئیچ هایی هستند که به یک آهنربا خارجی پاسخ می دهند ، پزشکان دریافته اند که می توانند توسط مشبک مغناطیسی موجود در آیفون های جدید که باعث صف کشیدن تلفن روی شارژر بی سیم شده و سرعت شارژ بی سیم را افزایش می دهند ، باعث تحریک آنها شوند.

دکتر جوشوا سی گرینبرگ ، الکتروفیزیولوژیست در بیمارستان هنری فورد ، طی جلسات مطبوعاتی درباره یافته ها گفت: “مکانی مناسب برای حمل تلفن در جیب جلوی شماست.” “آنچه یافته های ما تقویت می کند اهمیت چگونگی تأثیر این فناوری جدید بر روی دستگاه ها است.

HIMSS20 دیجیتال

در صورت تقاضا ، کسب اعتبار ، یافتن محصولات و راه حل ها را بیاموزید. شروع کنید >>

وی افزود: “در مورد ما ، قرار دادن تلفن در جیب خود با … دفیبریلاتور به طور بالقوه می تواند مانع از انجام درمان شود.”

چرا مهم است

بیش از 300000 نفر در ایالات متحده سالانه تحت عمل جراحی قرار می گیرند که می توانند از ضربان سازهای قلب یا دفیبریلاتورهایی استفاده کنند که برای حفظ ضربان قلب یا بازگشت به ریتم طبیعی از برق استفاده می کنند.

می توان از یک آهنربا برای خاموش کردن دستگاه ها یا انتقال پالس هایی که باعث ضرب همزمان قلب می شوند ، استفاده کرد که می تواند منجر به شرایط بالقوه کشنده شود.

هنری فورد ، متخصص قلب و عروق گفت: “بدیهی است که ما هر بار که مجبور به کنترل یکی از این وسایل هستیم ، نمی توانیم عمل جراحی انجام دهیم ، بنابراین این دستگاه ها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند از آهن ربا های قوی بالای سینه برای کنترل عملکرد آنها استفاده کنند.” بیانیه. “بنابراین ، ما شروع به تعجب کردیم که آیا آهن ربا در آیفون 12 بر عملکرد ایمن این دستگاه ها تأثیر می گذارد.”

متخصصان قلب و عروق دریافتند که نزدیک شدن آیفون 12 پرو به قفسه سینه بیمار با مارک دفیبریلاتور قابل کاشت ، دستگاه پزشکی را غیرفعال می کند.

سینگ گفت: “ما برنامه نویس دفیبریلاتور خارجی را دیدیم که عملکردهای دستگاه متوقف شده و متوقف مانده است. وقتی تلفن را از قفسه سینه بیمار خارج کردیم ، دفیبریلاتور بلافاصله به عملکرد طبیعی خود بازگشت.”

سینگ و گرینبرگ به همراه همکارشان دکتر محمود آر. آلتاویل نامه ای به سردبیر نوشتند که در ریتم قلب این ماه گذشته هشدار تداخل احتمالی است.

پزشکان نوشتند: “ما بدینوسیله یک موضوع مهم بهداشت عمومی راجع به نسل جدیدتر آیفون 12 گزارش می دهیم ، که می تواند به طور بالقوه مانع از درمان نجات بیمار شود ، به ویژه هنگامی که تلفن در جیب بالای پستان حمل می شود.”

پس از انتشار نامه ، اپل بیانیه ای صادر کرد و خاطرنشان کرد که آهن ربا و میدان های الکترومغناطیسی موجود در لوازم جانبی iPhone و MagSafe می توانند در دستگاه های پزشکی تداخل ایجاد کنند.

در این بیانیه آمده است: “اگرچه تمام مدل های آیفون 12 از آهن ربا بیشتری نسبت به مدل های قبلی آیفون برخوردار هستند ، اما انتظار نمی رود که خطر تداخل مغناطیسی در دستگاه های پزشکی بیشتر از مدل های قبلی آیفون باشد.”

وی ادامه داد: “برای جلوگیری از تعاملات احتمالی با این دستگاه ها ، لوازم جانبی آیفون و MagSafe را با فاصله ایمن از دستگاه خود نگه دارید (در صورت شارژ بی سیم بیش از شش اینچ / 15 سانتی متر یا بیش از 12 اینچ / 30 سانتی متر)”. “اما برای راهنمایی های خاص با پزشک و سازنده دستگاه خود مشورت کنید.”

متخصصان قلب و عروق می گویند که آنها قصد دارند مطالعه جامع تری از مارک های بزرگ دفیبریلاتور و ضربان سازهای ضربان قلب را شروع کنند تا مشخص شود که آیا توسط آهنرباهای آیفون 12 نیز تحت تأثیر قرار گرفته است.

گرایش بزرگتر

اگرچه ترس از تداخل الکترومغناطیسی در گذشته منجر به ممنوعیت تلفن های همراه در مناطق مراقبت از بیماران شده است ، اما این ممنوعیت ها تا حد زیادی از بین رفته است. در حقیقت ، تلفن ها و سایر دستگاه های تلفن همراه فقط در مناطق مراقبت همه گیر نشده اند. در برخی از عرصه ها آنها به بخشی ضروری از اکوسیستم تبدیل شده اند.

با این وجود کشف هنری فورد توسط متخصصان قلب و عروق می تواند یادآوری کند که دستگاه های پزشکی می توانند در معرض تداخل قرار بگیرند – یا تصادفی ، مانند آیفون ، یا مخرب تر ، مانند بازیگران بدی که می خواهند از آسیب پذیری های امنیتی استفاده کنند.

در حال ضبط

“ما معتقدیم که یافته های ما برای افرادی که روزانه با این دستگاه ها زندگی می کنند ، عواقب عمیقی دارد که بدون فکر تلفن خود را در جیب پیراهن یا جیب بالا یا کت خود قرار می دهند – بدون اینکه بدانند این می تواند باعث دفیبریلاتور یا ضربان ساز قلب آنها شود عملکرد به روشی ممکن است کشنده باشد. “

کت جرشیچ سردبیر ارشد مراقبت های بهداشتی IT است.
توییتر: kjercich
ایمیل: gdjecich@himss.org
Health IT News نشریه ای از رسانه HIMSS است.[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر