آمازون در سال 2020 بیشتر در سلامتی فرو می روداز زمان اعلام همکاری با Berkshire Hathaway و JPMorgan Chase در سال 2018 ، همه نگاه ها به این است که اقدام بعدی آمازون در فضای بهداشت و درمان چیست.

با این حال ، شرکت مشترک از زمان اعلام آن کاملاً ساکت بوده است. بیش از یک سال طول کشید تا این شرکت نام خود را – Haven اعلام کند. علاوه بر این ، تنها حرف هاون انتصاب و عزیمت نهایی دکتر آتول گاوند به عنوان مدیرعامل بود.

کمبود فعالیت هاون ، همراه با کنار رفتن بسیاری از مدیران ، برخی را به زیر سوال بردن سودآوری در این زمینه سوق داده است.

خارج از هاون ، آمازون حرکت های خاص خود را در فضای بهداشت و درمان انجام داده است. این غول خرده فروشی آنلاین سال گذشته با اخباری از یادآوری خودکار داروهای صوتی در آمازون الکسا گرفته تا درگیری بین PillPack و Surescripts آمازون خبرهای اصلی را به خود اختصاص داد.

با نگاهی به سال گذشته ، جهش اولیه آمازون به فضای مراقبت های بهداشتی با گسترش اقدامات صوتی قبلی و اقدامات بهداشتی کارمندان و ورود به دنیای دستگاه های پوشیدنی ، به یک غواصی عمیق تبدیل شد.

طبق نتایج مالی سه ماهه سوم سال 2020 ، آمازون حتی با اختلال در همه گیر COVID-19 در سال جاری ، موفق به افزایش فروش ، درآمد ، گردش پول و اشتغال خود شده است.

در زیر بخوانید خلاصه ای از آمازون 2020:

فوریه: آمازون سال را با راه اندازی سرویس مراقبت آمازون که مدتها در انتظار آن بود ، آغاز کرد ، یک پیشنهاد کمک اولیه برای کارمندان مستقر در سیاتل. خدمات آن می تواند شامل بهداشت روزانه ، مراقبت های اضطراری ، بهداشت جنسی ، مشاوره سفر و موارد کلی بهداشتی باشد.

ژوئن: به گزارش NBC ، در حالی که ویروس کرونا در سراسر جهان بیداد می کرد ، آمازون به دلیل جهش در مواردی در برخی از انبارها ، مورد انتقاد قرار گرفت. CNBC گزارش داد که پس از شیوع ، این شرکت گفت که قصد دارد یک آزمایشگاه تشخیصی ایجاد کند ، تا حدی برای کمک به آزمایش کارمندان خود در انبار.

حتما بخوانید:
CTA استاندارد جدیدی برای قابلیت اطمینان در هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی ارائه می دهد

جولای: آمازون به دلیل امضای قراردادی با Crossover Health که به کارمندان آمازون و خانواده های آنها امکان دسترسی به مراکز درمانی محلی را می دهد ، به سمت بهداشت کارمندان حرکت کرده است. برنامه آزمایشی در منطقه دالاس-فورت ورث ، تگزاس آغاز شد ، اما هدف نهایی آمازون داشتن 20 نوع از این نوع مراکز بهداشتی برای کارمندان در سراسر کشور است.

آگوست: آمازون الکسا با معامله با Oral-B در فضای دندانپزشکی ظاهر شد. این دو با یک سیستم مسواک صوتی یکپارچه همکاری کردند که به کاربران در مورد عادات مسواک زدن توصیه می کند. سیستم مشترک با یک مسواک برقی Oral-B و یک پایه شارژ هوشمند با الکسای داخلی ساخته شده است. کاربران می توانند برای دریافت بازخورد در زمان واقعی در مورد خواندن از طریق فناوری صوتی و تجزیه و تحلیل عادات خود از طریق یک برنامه تلفن هوشمند ، به سیستم وارد شوند.

بعداً در ماه آگوست ، آمازون با Amazon Halo ، یک ابزار ردیابی سلامت مچ دست ، وارد دنیای دستگاه های پوشیدنی شد. این فعالیت و خواب را ردیابی می کند ، درصد چربی بدن را اندازه گیری می کند و به صدای صدای کاربران گوش می دهد تا به آنها کمک کند صدای دیگران را درک کنند.

نوامبر: تعدادی از ویژگی های جدید الکسا به نام Care Hub در این ماه ظاهر شده است که بر کمک به کاربران آمریکایی ثبت نام از راه دور به عنوان عضوی از خانواده پیر است. این ویژگی ها به کاربران امکان می دهد مجموعه ای از هشدارهای فعالیت را که از یک دستگاه خانگی با الکسا به برنامه الکسای مراقب ارائه می شود ، برنامه ریزی کنند. این موارد می تواند شامل سر بلند هنگام بزرگسالی برای اولین بار از دستگاه الکسا خود هر روز استفاده کند ، یا در صورت عدم تشخیص فعالیتی در زمان مشخصی ، اخطار داده شود.

حتما بخوانید:
خرید و فروش و نگهداری ارز شیبا

آمازون همچنین یک داروخانه دیجیتالی به نام Amazon Pharmacy راه اندازی کرده است که به مشتریان امکان می دهد داروهای تجویز شده خود را به صورت آنلاین سفارش داده و به خانه تحویل دهند. این اعلامیه حدود دو سال پس از آن صورت گرفت که آمازون داروخانه دیجیتال PillPack را با قیمت کمتر از 1 میلیارد دلار خریداری کرد. PillPack در داروخانه آمازون عرضه می شود ، اما به عنوان سرویس خود برای بسته بندی داروهای روزانه متعدد برای کاربران خود ادامه دارد.

دسامبر: در پایان سال ، سرویس های وب آمازون سرویس ذخیره سازی و تجزیه و تحلیل جدید ابر را در دسترس سازمان های بهداشتی و تحقیقاتی با نام HealthLake اعلام کرد. این اجازه را به سازمان ها می دهد تا یادگیری ماشین را برای تجزیه و تحلیل داده ها در فضای ابری ، و همچنین ساختار خودکار اطلاعات در استاندارد HL7 FHIR ، ذخیره ، برچسب گذاری ، شاخص سازی ، استاندارد سازی ، پرس و جو و پیاده سازی کنند.

طبق پنج منبع ناشناس که با بیزینس اینسایدر صحبت کردند ، همچنین شایعات آغاز شده مبنی بر اینکه این شرکت فروش خدمات آمازون مراقبت خود را به سایر شرکت های بزرگ آغاز خواهد کرد.

پس از اعلام آمازون هالو در ماه آگوست ، ردیاب سلامت با انتقاد از آنچه واشنگتن پست “تهاجمی ترین فناوری که ما تاکنون آزمایش کرده ایم” روبرو شد. هالو همچنین مورد توجه منفی سناتور ایمی کلوبوچار قرار گرفت ، او نامه ای به الکس هازارد وزیر بهداشت و امور بشری آمریکا در مورد نگرانی های مربوط به حریم خصوصی درباره هالو نوشت.

با این حال ، طبق گفته CNBC ، Amazon Halo در این ماه برای خرید عمومی در دسترس قرار گرفت.


منبع: gharb-khabar.ir