[ad_1]

گزارش شده است که موسسه فدرال داروها و تجهیزات پزشکی آلمان (BfArM) برای معرفی کاربرد ملی SNOMED CT به SNOMED International پیوست. از 1 ژانویه 2021 ، کاربران آلمانی می توانند برای مجوز فرعی رایگان در پایگاه داده BfArM ثبت نام کنند.

چرا مهم است

SNOMED CT – به معنی نام سیستماتیک پزشکی – اصطلاحات بالینی – اصطلاحات بالینی جامع ، یک زبان استاندارد برای کدگذاری دقیق مراقبت های بهداشتی در هر نقطه است. با بیش از 350،000 مفهوم ، این اصطلاحات از تشخیصی گرفته تا روش های جراحی و درمانی گرفته تا علائم و مشاهدات گرفته تا داروسازی و اشیا physical فیزیکی را شامل می شود. این به کاربران اجازه می دهد تا داده های بیمار را با دقت بیشتری ثبت کنند ، هم به صورت محلی و هم در آن سوی مرزها ، در نهایت سفرهای مراقبت از بیمار را بهبود می بخشد.

با عضویت غیرانتفاعی جدید BfArM در SNOMED International ، که پایگاه داده نامگذاری را مدیریت می کند ، این مجوز تحت اصطلاحات رایگان را برای هر موسسه یا گروه متخصص آلمانی در بخش مراقبت های بهداشتی ارائه می دهد. ما امیدواریم که استفاده ملی از SNOMED CT زمینه های تحقیقات بهداشتی و پزشکی و تجزیه و تحلیل داده ها را در کشور بهبود بخشد.

تصویر بزرگتر

SCOMED International در حال حاضر با 40 کشور عضو از جمله 22 کشور در اروپا کار می کند. با پیوستن ، آلمان با همسویی زبان بالینی خود با زبان مورد استفاده در سطح بین المللی ، قابلیت همکاری در بهداشت و درمان خود را بهبود می بخشد.

عضویت آلمان به دنبال یک طرح آزمایشی محدود در سال 2020 اجرا شده است ، که به شرکت کنندگان منتخب در مطالعه امکان دسترسی به SNOMED CT و همچنین موارد پراکنده مجوزهای بهره عمومی در طول سالها محققان ، دانشگاهیان و پزشکان آلمانی را می دهد.

این خبر اندکی پس از اعلام خبر اعلام سرور اصطلاحات دیجیتال آینده انگلستان با پشتیبانی آژانس علمی ملی استرالیا CSIRO صورت خواهد گرفت که کد بالینی و اداری را بین زبان های برنامه نویسی ، از جمله SNOMED CT ترجمه می کند. انگلیس نیز اخیراً جدا از دستور کار اتحادیه اروپا تعهد خود را نسبت به GMDN برای سیستم اطلاعاتی جدید تجهیزات پزشکی خود دو برابر کرده است.

در حال ضبط

پروفسور دکتر کارل بروچ ، رئیس BfArM در مورد پیشرفت جدید گفت: “با SNOMED CT ، دیجیتالی شدن سیستم مراقبت های بهداشتی در آلمان ادامه دارد. SNOMED CT به عنوان یک اصطلاح استاندارد بین المللی بهداشتی ، پیش شرط مهم استفاده قابل اعتماد و تبادل داده های پزشکی از منابع مختلف برای فعال کردن فعالیت های بالینی و تحقیقاتی است. به این ترتیب ، ما پیشرفت های نوآورانه را تسریع می کنیم و سریعتر انواع جدیدی از فرصتهای مراقبت از بیمار را ارائه می دهیم. “

دون سویت ، مدیرعامل SNOMED International ، اظهار داشت: ”با توجه به شرایط جهانی ما ، 2021 سالی است برای نمایش قدرت مراقبت های بهداشتی دیجیتال. عضویت در SNOMED International با دستیابی به اهداف بهداشت دیجیتال آلمان ، مصرف کنندگان آلمانی را در سراسر کشور قادر می سازد از زمینه های محتوای گسترده مانند مراقبت های اجتماعی و عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت ، ژنومیک ، واکسن ها و دستگاه ها بهره مند شوند. به لطف ساختار چند سلسله مراتبی SNOMED CT ، آلمان قادر خواهد بود با استفاده از SNOMED CT در تحقیقات پیشرو و تجزیه و تحلیل داده ها شرکت کند. “

[ad_2]

منبع: gharb-khabar.ir

ایندکسر