آزمایش هوش مصنوعی تشخیص COVID-19 را ظرف یک ساعت در بخش اورژانس رد کردنشان داده شده است که آزمایش هوش مصنوعی می تواند به سرعت بیمارانی را که برای COVID-19 به بخش های اورژانس مراجعه می کنند ، با استفاده از اطلاعات بالینی که به طور معمول در اولین ساعت پذیرش در بیمارستان موجود است ، غربال کند.

طبق مطالعه CURIAL که دیروز در Lancet Digital Health، آزمایش هوش مصنوعی به درستی وضعیت COVID-19 را در 92.3٪ از بیماران مراجعه کننده به بخش اورژانس در بیمارستان جان رادکلیف در آکسفورد و بیمارستان عمومی هورتون در بنبری طی یک دوره آزمایش دو هفته پیش بینی کرد.

در مقایسه با نتایج آزمایش تامپون آزمایشگاهی ، آزمون CURIAL AI در 97.6٪ موارد COVID را به درستی رد می کند.

این آزمون توسط متخصصان بیماریهای عفونی و یادگیری ماشین بالینی در دانشگاه آکسفورد ، با استفاده از داده های بهداشتی معمول (آزمایش خون و علائم حیاتی) استخراج شده از سوابق الکترونیکی سلامت برای 115394 بیمار و 72310 پذیرش ، تهیه شده است.

چرا مهم است

در حالی که آزمایش تامپون معمولاً 24 ساعت طول می کشد ، آزمایش غربالگری CURIAL بهینه شده است تا با اطمینان بالا ، به استثنای COVID-19 ، سریعاً نتایج منفی به دست آورد و جریان را از طریق بیمارستان حفظ کند.

متن بزرگتر

محققان آکسفورد جایزه ای از بنیاد دانشگاه برای ترجمه علوم پزشکی و زندگی دریافت کرده اند ، از جمله بودجه تفویضی از شورای تحقیقات پزشکی و Wellcome Trust ، و در حال کار با بیماری های عفونی و اورژانس در بیمارستان جان رادکلیف برای آزمایش CURIAL تست هوش مصنوعی در مسیر بالینی.

حتما بخوانید:
محققان VUMC از داده های EHR برای مطالعه تشنج های عملکردی استفاده می کنند

همکاری با بیمارستان های دانشگاه در بیرمنگام به تیم اجازه می دهد تا با استفاده از داده های سازمان NHS دیگر ، اثربخشی آزمایش هوش مصنوعی را آزمایش کند.

این تیم همچنین نسخه سریع آزمایش CURIAL AI را تأیید کرده است ، که از آزمایش خون نزدیک به بیمار استفاده می کند که در مدت 10 دقیقه قابل انجام است. انتظار می رود به زودی دادرسی در بیمارستان جان رادکلیف آغاز شود.

در حال ضبط

دکتر اندرو سلطان ، همکار بالینی دانشگاهی NIHR (قلب و عروق) در بیمارستان جان رادکلیف و یک محقق در دانشکده پزشکی رادکلیف در دانشگاه آکسفورد ، گفت: -19 برای اکثر بیمارانی که به این عفونت مبتلا نیستند ، ضمن شناسایی بیمارانی که در معرض خطر بیشتری برای آزمایش مثبت هستند. بیمارانی که در معرض خطر بالاتری هستند می توانند در مناطق بالینی با احتیاط بیشتر برای کنترل عفونت ها منتظر نتایج آزمایش سواب باشند. “

دکتر Ravi Patanchetti ، مشاور A&E در بیمارستان جان رادکلیف ، گفت: “ما بسیار هیجان زده هستیم که می توانیم از ابزاری استفاده کنیم که در صورت موفقیت ، به بیمارستان ها کمک می کند تا با آگاهی و تصمیم گیری سریع تر در مورد جریان بیمار “

دیوید کلیفتون ، استاد یادگیری ماشین بالینی در گروه مهندسی ، گفت: “با بسیاری از همکاران بالینی ما که در خط مقدم COVID-19 کار می کنند ، دانشمندان هوش سلامت نقش حمایتی در ساخت ابزارهایی برای کمک به در مراقبت از بیمار “


منبع: gharb-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید